logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kultowe seriale na Camerimage
„Gra o tron”, „Rodzina Soprano” i „Detektyw” – to tylko niektóre seriale, które zobaczyć będzie można na Festiwalu Camerimage w ramach „The Best of HBO”


Seriale stacji HBO to jedne z najbardziej oglądanych, rozpoznawalnych i popularnych tytułów na świecie. Stacja produkuje wysokiej jakości dramaty, które wykraczają poza ramy klasycznego "serialu telewizyjnego”

Produkcję w stacji HBO oddano w ręce showrunnerów - wszechstronnych producentów, czuwających już nie tylko nad budżetem, ale również scenariuszem i reżyserią. Stacja zatrudnia znanych hollywoodzkich reżyserów, a do obsady angażuje nazwiska znane z kinowych afiszy.

Podczas Camerimage będzie można zobaczyć najlepsze seriale emitowane przez HBO. Jednym z nich będzie "Rodzina Soprano" - stworzony w 1999 roku przez Davida Chase’a dramat o mafijnym bossie, który trafia na kozetkę psychoterapeutki. Ekscentryczny antybohater, tragikomiczny scenariusz i eksperymenty formalne były wówczas w telewizji takim novum, że pozwoliły serialowi przebić branżowy szklany sufit. Po raz pierwszy w historii serial stacji kablowej został nominowany do nagrody Emmy.

Od tamtej pory produkcje HBO coraz bardziej dominowały najbardziej prestiżowe nagrody telewizyjne i wkrótce stały się wyznacznikiem telewizji autorskiej. Oprócz „Rodziny Soprano” na bydgoskim festiwalu zobaczymy także wybrane odcinki takich seriali jak: „Detektyw”, „Gra o tron”, „Kompania braci” i „Prawo ulicy”.