logo miasta - trzy kolorowe spichrze

W środę rusza remont ul. Zamczysko
Przypominamy, że w środę (11 lipca) rozpocznie się remont ul. Zamczysko na odcinku Armii Krajowej- Pod Skarpą. Ulica zyska nową nawierzchnię, dobudowane zostanie też pobocze. To kontynuacja inwestycji z ubiegłego roku kiedy przebudowany został odcinek w rejonie skrzyżowania z ul. Pod Skarpą. Prace w raz z remontem ul. Żmudzkiej pochłoną 5 mln zł.


Ulicą Zamczysko przebiega jedna z trzech tras łączącą Fordon z innymi osiedlami Bydgoszczy. Zapewnia też dojazd do części Osielska. Poza tym na terenach wokół ulicy rozwija się intensywnie budownictwo jednorodzinne. W poniedziałek ruszy jej remont. Do 31 sierpnia ulica będzie wyłączona z ruchu. Kierowcy w drodze z Fordonu do Myślęcinka powinni kierować się na ulicę Kamienną.

Inwestycja na ul. Zamczysko zakłada m.in. likwidację przewężeń jezdni, ułożenie nowej nawierzchni, dobudowanie poboczy i utwardzenie rejonu przystanków autobusowych. Wykonane zostanie też nowe oznakowanie. Na wyremontowanej jezdni w sąsiedztwie zabudowań zamontowane zostaną progi zwalniające wyspowe. Wymuszą one respektowanie ograniczeń prędkości i umożliwią w przyszłości skierowanie w ten obszar komunikacji publicznej. Inwestycje w tym rejonie miasta koordynowane są z gminą Osielsko, która prowadzi również rozbudowę ul. Leśnej (przedłużenie ul. Pod Skarpą). Jest ona przejezdna od ubiegłego tygodnia.

W skład drugiego pakietu remontów ulic wchodzi też ulica Żmudzka od Gajowej do kościoła, gdzie prace już się rozpoczęły. Planowana jest tam wymiana zniszczonej nawierzchni jezdni i chodników oraz wymiana krawężników. Poza tym do wykonania są zatoki parkingowe wzdłuż bloków po nieparzystej stronie ulicy. Wykonawcą prac na obu ulicach jest firma Kobylarnia S.A.

Zakończyły się natomiast podstawowe prace przy ulicach: Sułkowskiego, 11 Listopada, Paderewskiego i jezdni serwisowej ul. Wyszyńskiego. Na osiedlu Leśnym prowadzone są jeszcze roboty wykończeniowe i  związane z porządkowaniem placu budowy. Te remonty pochłonęły 4 mln zł.

Planowane są też kolejne prace  m.in. na ulicach Krasińskiego i Stawowej. Na wszystkie zadania związane z odnową ulic zarezerwowano w budżecie 12 mln zł.