logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Powstaje parking na Morskiej
Na Bartodziejach na ul. Morskiej przy południowym krańcu ulicy powstaje nowy parking. Mieszkańcy zyskają więcej potrzebnych miejsc, w których można zostawić pojazdy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Nowe miejsca postojowe powstają w rejonie wieżowców z numerami 4 i 6. W sumie budowanych jest  15 miejsc w tym jedno dedykowane osobom niepełnosprawnym. Nowa część ulicy objęta będzie strefą zamieszkania. Wykonano już niezbędne prace ziemne. Wkrótce ułożona  zostanie podbudowa, na którą trafi  betonowa kostka. Przyległy teren na koniec  zagospodarowany będzie  zielenią. Odbiór prac planowany jest na przełomie września i października. Inwestycja realizowana jest ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowało na nią blisko 400 bydgoszczan. Jej koszt to ponad 200 tysięcy złotych.

Warto wiedzieć:

W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Bartodziejach będą to ponad  643 tysiące złotych. Głosowanie na zweryfikowane projekty zaproponowane  wiosną przez bydgoszczan potrwa od 1 do 31 października. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.