logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Konkurs na nazwę lodowiska na półmetku – która prowadzi?
Arctic Arena, Torbyd i Tafla – te trzy nazwy zdobyły dotychczas największą ilość głosów w plebiscycie na nową nazwę lodowiska. Ale zwycięską nazwę poznany dopiero w połowie miesiąca – do 13 września można głosować.


Wyboru można dokonać spośród 15 nazw. Dziś, na półmetku głosowania mamy trzech faworytów – prowadzi Arctic Arena z 149 głosami. Tuż za nią plasuje się nazwa Torbyd (147 głosów), a na trzeciej pozycji jest Tafla z 138 głosami.

Ostateczny wynik głosowania może się jedna zmienić – głosy można oddawać do 13 września za pomocną specjalnej aplikacji, która pozwala na weryfikację głosującego po podaniu numeru PESEL oraz imienia i nazwiska. Każdy będzie mógł oddać jeden głos.  Wypełnienie ankiety zajmuje dosłownie chwilę.

Po zakończeniu głosowania odbędzie się weryfikacja wypełnionych ankiet – z tego powodu wyniki końcowe opublikowane zostaną dwa dni po ogłoszeniu końcowych wyników konkursu.

Oto wyniki głosowania na dzień 4 września 2017 (w kolejności alfabetycznej):

Arctic Arena - 149 głosów
Brda Arena Bydgoszcz - 22
Diament Brdy - 34
Ice Arena Bydgoszcz - 65
Kryształowa Arena - 71
Lodowisko przy Brdzie - 10
Łucznik - 19
Łyżwiarka - 17
Nowy Torbyd - 48
Park Lodowy Bydgoszcz - 15
Sopel - 8
Tafla - 138
Torbyd  - 147
Torbyd Arena - 69
Torbydzia - 7

Udział w głosowaniu można wziąć wchodząc na formularz aplikacji TUTAJ.

Zmienione zasady konkursu zostały określone w aneksie do regulaminu, który dostępny jest TUTAJ.

Warto wiedzieć:

Lodowisko powstaje  po północno-zachodniej  stronie hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka”. Inwestycja warta je 23,5 mln zł. Projekt lodowiska został opracowany na podstawie wcześniej przygotowanej koncepcji programowo-przestrzennej.  Zakłada on powstanie bryły przypominającej lodowy kryształ. Na elewacji dominować mają okładziny w srebrnym kolorze oraz szkło. Obecnie kończą się prace związane z wykonaniem żelbetowego szkieletu bryły lodowiska. W pomieszczeniach sanitarnych  na parterze wykonywane są już instalacje wodną oraz centralnego ogrzewania. W ciągu 2 tygodni wykonawca przystąpi do montażu elementów konstrukcji dach składającej się z dźwigarów i płatwi wykonanych z drewna klejonego. Wraz z dachem rozpoczną się prace na elewacji obiektu.
Prac zakończą się pod koniec  bieżącego roku.