logo miasta - trzy kolorowe spichrze

BBO – dodatkowy parking na Bartodziejach
Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na osiedlu Bartodzieje najwięcej głosów zyskały projekty związane z budową parkingu przy ul. Pestalozziego oraz ustawieniem wyświetlaczy LCD na przystankach wzdłuż ul. M. Curie-Skłodowskiej.


Na inwestycje na osiedlu Bartodzieje zarezerwowana została pula ponad 725 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł utwardzenia parkingu przy ul. Pestalozziego. Miejsca postojowe powstaną pomiędzy budynkiem Zespołu Szkół Budowlanych i marketem. Na to zadanie głosowało 253 mieszkańców. Podobna liczbę głosów zdobył też projekt związany z ustawieniem elektronicznych wyświetlaczy z rozkładami jazdy przy ul. M. Curie Skłodowskiej na odcinku od Gajowej do Łęczyckiej. To zadanie również będzie realizowane.

W ubiegłym roku najwięcej głosów oddano na projekty związane z jeszcze lepszym zagospodarowaniem parku wokół Balatonu. Bezpośrednio z budżetu miasta będą jeszcze finansowane prace związane z utworzeniem w tym miejscu kąpieliska. Wcześniej na Bartodziejach mieszkańcy również wybrali dwa projekty związane z budową parkingów.

Warto wiedzieć:

W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów. Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl. Z pełną lista wyników można zapoznać się TUTAJ.