logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bawi i integruje – finisz prac na Wyspie Młyńskiej
Kończy się rozbudowa placu zabaw na Wyspie Młyńskiej. Nowa część jest dedykowana dzieciom niepełnosprawnym. Zielona enklawa z malowniczym klimatem Wenecji Bydgoskiej staje się coraz bardziej przyjazna dla wszystkich mieszkańców.


Nowa część placu zabaw dla najmłodszych powstaje pomiędzy istniejącym obiektem i bulwarem. Obecnie kończy się montaż urządzeń. Zamontowano m.in. huśtawkę typu bocianie gniazdo oraz drewniany domek z elementami zabawowymi i mini karuzelę, na którą można wjechać wózkiem. Zamontowano tablice do nauki alfabetu Braile’a. Dzięki niej także w pełni sprawne osoby będą mogły lepiej zrozumieć jak wygląda nauka czytania, gdy jest się osobą niewidomą. Inwestycja kosztuje 200 tysięcy złotych.

Wszystkie nowoprojektowane place zabaw na zlecenie miasta od ubiegłego roku posiadają co najmniej jedno urządzenie przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych.

Warto wiedzieć:
•    Trwa przetarg na rewitalizację kompleksu z Młynem Rothera. Wszystkie rozwiązania projektowe uwzględniają dostępność zabytkowego obiektu dla osób niepełnosprawnych.
•    Zakończyła się także budowa chodników, które ułatwią poruszanie się po Wyspie Młyńskiej, szczególnie osobom niepełnosprawnym.
•    Z myślą o osobach niedowidzących na poręczach mostu i trzech kładek zostały zamontowane płytki kierunkowe. Osobom posługującym się alfabetem Braille’a  ułatwiają one orientację oraz dojście do ważnych punktów w tym rejonie miasta.
•    Dzięki inicjatywie miasta i mieszkańców na Wyspie Młyńskiej zrealizowano szereg przedsięwzięć poprawiających dostępność tego obszaru oraz jego atrakcyjność dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowano między innymi specjalny udźwiękowiony plan dotykowy, dzięki którym można poznać atrakcje na Wyspie i wokół niej, a także posłuchać historii danych obiektów.