logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Szkoła w Fordonie. Budynek nabiera kolorów. Raport nr 12
Coraz bliżej finiszu prac przy nowej szkole w Fordonie. Nowa placówka będzie wyjątkowa ze względu na rozległe tereny rekreacyjno-sportowe. Zobacz jak prezentuje się budynek.


Budowa nowej szkoły w Fordonie to jedna z największych inwestycji realizowanych w Bydgoszczy. Kosztuje blisko 43 mln zł. Dzięki tej placówce uczniowie z północno-wschodniej części Fordonu będą w komfortowych warunkach zdobywać wiedzę.
Gotowa jest już między innymi elewacja od strony wschodniej. Prace trwają natomiast od strony frontowej. Na budynku układany jest tynk oraz okładziny. Wcześniej zadbano o kolorowe blendy ożywiające ściany. Szereg prac wykonywanych jest również przy boiskach z bezpieczną nawierzchnią. Cały teren jest wyposażany w ogrodzenie i piłkochwyty. Budowane są chodniki, drogi dojazdowe i parkingi. Zasadzono już część drzew.

Na infrastrukturę sportową składają się:

•    przebudowane boiska wielofunkcyjne o wymiarach 44x32 m
•    małe  boisko do piłki nożnej o wymiarach 22x44 m, z bieżnią 4-torową okólną
•    bieżnia 5-torowa o długości około 60 m z rozbieżnią, spełniającą jednocześnie funkcję rozbieżni do skoku w dal
•    strefa do ćwiczeń równoważnych
•     plac zabaw dla dzieci przedszkolnych - z wewnętrznym ogrodzeniem
•    plac zabaw dla dzieci szkolnych – młodszych
•    strefy zewnętrznej dla dzieci starszych z grami i zabawami o charakterze edukacyjnymCzęść obiektu pełnić będzie funkcję przedszkola. Od strony ul. Bortnowskiego wybudowana została pełnowymiarowa hala sportowa. Cały teren pod nowy kompleks edukacyjny ma powierzchnię 35 tysięcy metrów kwadratowych. Projektowane zagospodarowanie terenu uwzględnia rezerwę pod ewentualną  budowę krytego basenu.