logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Sala widowiskowo-sportowa w Fordonie otwarta
Przebudowana scena z nowoczesnym oświetleniem, profesjonalne nagłośnienie i widownia – Nowy Fordon zyskał przestrzeń do działań kulturalnych. W środę 10 października po kapitalnym remoncie uroczyście otwarto salę widowiskowo-sportową przy ul. Piwnika Ponurego.


Inwestycja została zgłoszona przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Sala znajduje się w budynku należącym do kompleksu rekreacyjno-sportowego tuż obok orlika i kortu tenisowego w Fordonie przy ul. Piwnika Ponurego 10. 

I przeszła kapitalny remont – obniżono sufity, zamontowano nową wentylację i ogrzewanie, a także instalację elektryczną. W budynku wyremontowano także dach. Przebudowano scenę, zamontowano nowoczesne oświetlenie i profesjonalne nagłośnienie wraz z zestawem mikserskim.  Odremontowano także zaplecze gospodarcze i garderoby. Widownia pomieści 200 osób – zakupiono nowe krzesła dla publiczności. 

 

Kurtynę nowej sceny uroczyście odsłonili prezydent Rafał Bruski, Stanisław Pilewski, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego i Jan Kwiatoń, przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon oraz bydgoscy uczniowie.

Na scenie wystąpili Dominik Knop i Krzysztof Kaczyński, którzy zaprezentowali kompilację tekstów Jeremiego Przybory. Podczas uroczystego otwarcia z piosenką Przybory zaprezentowała się także Daria Barszczyk, absolwentka ZS nr 5 i studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.  

Budynkiem zarządza Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego. Będzie on pełnił funkcję osiedlowej sali widowiskowej. To tu będzie miejsce na wszelkie inicjatywy kulturalne dla mieszkańców dzielnicy. Pierwsza taka inicjatywa została zaplanowana jeszcze w październiku – w sali zaplanowano koncert bluesowy. Z kolei w grudniu odbędzie się występ studentów z bydgoskiej Akademii Muzycznej. 

Inne ważne inwestycje aktualnie prowadzone w Fordonie: 

Trwa budowa lekkoatletycznego orlika. W najbliższych tygodniach planowane jest rozstrzygnięcie przetargów na basen na Osiedlu Tatrzańskim. W tym roku planowany jest również remont ulicy Kasztelańskiej. Wkrótce odbiór ulicy Celnej, a także odbiory zmodernizowanych szkół. Wybraliśmy też wykonawcę na budowę miasteczka rowerowego na ulicy Berlinga.