logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Finał III Bydgoskich Dni Energii
To była gratka dla wielbicieli motoryzacji, a zwłaszcza pojazdów elektrycznych. Kilkunastu wystawców e - pojazdów z regionu i nie tylko, eksperci branżowi, przedstawiciele znanych marek samochodowych i portali związanych z tematyką e-mobilności i mieszkańcy Bydgoszczy uczestniczyli w III Bydgoskich Dniach Energii.


To już kolejna edycja proekologicznej imprezy, organizowanej rok rocznie w Bydgoszczy. 25 kwietnia  w siedzibie Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Powstańców Wielkopolskich odbyły się III Bydgoskie Dni Energii. W tym roku wydarzenie skupiło się wokół tematu rozwoju elektromobilności w Polsce – zorganizowano m. in. konferencję „Elektromobilność – Fakty, Mity, Rzeczywistość” oraz wystawę pojazdów elektrycznych i hybrydowych.


 
Konferencja skupiła  grono ekspertów i sympatyków idei e-mobilności. W dyskusji na temat przyszłości elektromobilności w Polsce i regionie brała też udział Bydgoska młodzież. Do tego zorganizowano szereg atrakcji plenerowych, w tym wystawę aut (marek BMW, FIAT, IVECO, NISSAN, LEXUS, TESLA, TOYOTA) autobusów i  skuterów elektrycznych, przejażdżki rowerami elektrycznymi i autem elektrycznym, stoiska uczelni i szkół, związanych z kształceniem w obszarze motoryzacji, a także konkursy z nagrodami.

Uczestnicy konferencji mogli też uzyskać informacje na temat projektu mySMARTLife realizowanego przez Miasto Bydgoszcz z programu Horyzont 2020, który dotyczy obszaru inteligentnych miast. Celem projektu jest stworzenie trzech miast wiodących (Hamburg, Helsinki, Nantes) oraz miast replikujących (Bydgoszcz, Rijeka, Palencja i Warna), bardziej przyjaznymi środowisku poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych i wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
 


 

W trakcie imprezy promowano również projekty międzynarodowe, prowadzone przez Zespół Energetyka Miejskiego tj. ENERGY@SCHOOL i CitiEnGov: Miasta dla dobrego zarządzania energią, dzięki którym możliwy był zakup m.in. rowerów elektrycznych.