logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zespół Voo Voo na Rzece Muzyki Bis!
Niespodzianka dla wszystkich bydgoszczan, szczególnie tych, którzy chętnie uczestniczyli w darmowych wakacyjnych koncertach nad Brdą. Odbędzie się jeszcze koncert w ramach cyklu Rzeka Muzyki – wystąpi na nim jeden z najoryginalniejszych zespołów polskich – Voo Voo.


Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 29 września, tradycyjnie w amfiteatrze przy Operze Nova, i – tak jak wszystkie koncerty Rzeki Muzyki – będzie on darmowy. 

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który łączy rock z jazzem i folkiem. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem jest Wojciech Waglewski - kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista, który wcześniej występował w zespołach Osjan, Bemibem oraz MWNH. Wśród założycieli zespołu byli również perkusista Milo Kurtis, perkusista Wojciech Morawski i basista Andrzej Nowicki. 

W tym roku, w ramach Rzeki Muzyki mieszkańcy mogli wziąć udział aż w dziewięciu darmowych koncertach, które odbywały się w każdą niedzielę wakacji przy gmachu Opery Nova. Na scenie na Brdzie w tym sezonie wystąpili zespól Raz Dwa Trzy, Sopran w duecie, (Hanna Okońska-Ratajczak i Łukasz Ratajczak), Kraków Street Band, Joanna Dark, Tomasz Wendt Quartet, Jakub Kuszlik, Jan Jakub Należyty, Magda Navarrete i Kapela ze Wsi Warszawa. 

Z kolei w ramach cyklu Rzeka Muzyki Młodych przed bydgoską publicznością wystąpili Bovska, Buslav i Krzysztof Zalewski. 

Koncert Voo Voo, 29 września, sobota, godz. 17.00, Amfiteatr nad Brdą.