logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Z Bydgoszczy bezpośrednio do Lwowa
Od 4 sierpnia z Portu Lotniczego Bydgoszcz będzie można bezpośrednio odlecieć do Lwowa. Połączenie obsługiwane będzie przez Polskie Linie Lotnicze LOT dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.


Lot potrwa 80 minut. Cena biletu w dwie strony zaczyna się od 205 zł. Oferta adresowana jest przede wszystkim do turystów, przedsiębiorców oraz studentów podróżujących na tej trasie. Trasa będzie obsługiwana nowoczesnymi samolotami Bombardier Dash Q400. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji klasę ekonomiczną oraz biznes. Samolot będzie startował z Bydgoszczy o godzinie 3.10 i lądował we Lwowie o 5.30. Wylot ze Lwowa zaplanowany jest na 1.40 a przylot do Bydgoszczy na godzinę 2.20.

Lwów to siódme co do wielkości miasto Ukrainy (ok. 730 tys. mieszkańców), ważny ośrodek nauki i kultury ukraińskiej, ale również główny ośrodek życia mniejszości polskiej. Historyczne centrum Lwowa zostało w 1998 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kilkukrotnie leżało w granicach Rzeczypospolitej, w okresie dwudziestolecia międzywojennego Lwów był trzecim pod względem liczby ludności miastem Polski (po Warszawie i Łodzi) oraz stolicą województwa.