logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Woda jak za dawnych lat – prosto z saturatora
Nie tylko podczas upałów lekarze i specjaliści od żywienia zalecają picie przede wszystkim wody. Jeśli w ciągu dnia jesteście w pobliżu ul. Mostowej czy Wyspy Młyńskiej, zapraszamy na pyszną, zimną wodę bydgoską. Prosto z saturatora.


Woda dzięki urządzeniom podawana jest prosto z sieci. Estetyczne saturatory swoim wyglądem od razu przywodzą na myśl saturatory uliczne sprzed lat. Były nieodłącznym elementem letniego krajobrazu dużych miast. Teraz wracają do łask w unowocześnionej formie.

Te bydgoskie mają jeszcze ten plus, że oferują darmową zdrową wodę. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy pozyskują wodę surową z ujęcia wód podziemnych „Las Gdański” i ujęcia wody powierzchniowej „Czyżkówko”. W wyniku procesów uzdatniania uzyskuje się wodę, której jakość odpowiada warunkom określonym dla wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 roku pod względem fizyko-chemicznym i bakteriologicznym. Jakość wody dostarczanej do sieci wodociągowej kontrolowana jest przez Centralne Laboratorium Badania Wody i Ścieków MWiK w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że w centrum miasta można też zawsze schłodzić się przy pergoli zamgławiającej na placu Teatralnym, która w upalne dni przynosi ulgę chłodząc delikatną, chłodną mgiełką.