logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Weź udział w wyjątkowych zawodach pływackich!
Do 5 sierpnia potrwają zapisy na jedne z najciekawszych pływackich zawodów w kraju. Woda Bydgoska to zawody w samym sercu miasta w jednej z najczystszych rzek w Polce – Brdzie. 15 sierpnia zawodnicy zmierzą się na trzech dystansach oraz w sztafecie.


Woda Bydgoska jest pod wieloma względami unikatowa. Trudno znaleźć inne tak duże jak Bydgoszcz miasto w Europie, w którym można ścigać się w rzece w samym centrum miasta. My, dzięki miejskim inwestycjom ekologicznym mamy taką możliwość. Dziś czysta Brda zachęca co sportowych wyzwań.

15 sierpnia już po raz kolejny spotkamy się u brzegu Brdy – w czystej rzece Brdzie. Zapraszamy na dystanse: 650 m, 1600 m, 2800 m. Będzie można ścigać się w sztafecie oraz na szalonym torze Swimrun. Zawody będą miały formułę duathlonu, które łączą bieganie z pływaniem. Zawodnicy będą musieli przepłynąć kilka odcinków poprzeplatanych trasą biegową wzdłuż Brdy, a do tego pokonać przeszkody zarówno na lądzie, jak i na wodzie.

W poprzednich edycjach imprezy brały udziały znakomitości sportu i estrady m.in. Joanna Zachoszcz – olimpijka z Rio de Janeiro, Hanna Bakuniak – rekordzistka świata na dystansie jednego kilometra w pływaniu zimą, Jarosław Marek Sobański – lider Kabaretu Zachodniego, Bogusław Ogrodnik - polski himalaista, pływak, płetwonurek, podróżnik, rekordzista świata w deniwelacji, czyli różnicy wysokości między dwoma punktami na Ziemi.

Zapisy na Wodę Bydgoską dostępne są TUTAJ. Na zgłoszenia czekamy do dnia 5 sierpnia. Nie ma limitów zgłoszeń!

Szczegółowe informacje o zawodach znajdują się także na stronie: www.aktywna.bydgoszcz.pl