logo miasta - trzy kolorowe spichrze

W środę początek prac na moście na Mińskiej
Przypominamy, że w środę (13 czerwca) rozpoczną się prace przy modernizacji mostu w ciągu ulicy Mińskiej. Obiekt na każdym etapie robót ma być dostępny dla pieszych i rowerzystów. Kierowcy pojadą objazdem przez ul. Flisacką i węzeł zachodni.


W trakcie robót konstrukcja  będzie niedostępna dla samochodów. Ruch z ul. Mińskiej w kierunku ul. Bronikowskiego będzie poprowadzony objazdem ulicami Flisacką i Grunwaldzką. W przeciwnym kierunku trzeba będzie zawrócić na rondzie gen. S. Maczka. Plansze  obrazujące trasę objazdu zostaną umieszczone w rejonie skrzyżowań ulic Mińskiej z Flisacką, Bronikowskiego z Mińską i przy węźle Zachodnim.  Na przejazd ulicą Bronikowskiego, szczególnie w kierunku węzła Zachodniego warto zarezerwować więcej czasu. Obiekt na Mińskiej każdym etapie prac ma być dostępny dla pieszych i rowerzystów.

Przeprawa nad Kanałem Bydgoskim po zakończeniu inwestycji ma być bezpieczniejsza i gwarantować przejazd także większym pojazdom. W zakres prac wchodzą m.in. wykonanie nowej płyty pomostu, odwodnienia, remont chodników, dojazdów, zastosowanie nowych barieroporęczy,  zabezpieczenie przed korozją oraz odmalowanie mostu. Zakończenie prac i odbiory planowane są do końca roku.