logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Szpitalna z nową nawierzchnią
Rozpoczyna się remont północnego odcinka ulicy Szpitalnej. Uzupełni on rozbudowę węzła Szarych Szeregów. Nowa nawierzchnia ułożona zostanie od ul. Modrakowej do mjr. Hubala-Dobrzańskiego.


Remont jezdni na Szpitalnej połączyliśmy też z dodatkowymi zadaniami. Odnowimy również zatoki parkingowe znajdujące się po wschodniej stronie ulicy oraz chodnik. Zadanie uzupełni prowadzoną dużą rozbudowę węzła Szarych Szeregów obejmującą odcinek ul. Szpitalnej od Modrakowej do Wojska Polskiego. Jej podstawowym celem jest modernizacja i rozbudowy  infrastruktury torowej. Tramwaje staną się najwygodniejszym i najszybszym środkiem transportu dla osób podróżujących pomiędzy osiedlami tak zwanego górnego tarasu i centrum. Więcej informacji o aktualnych pracach i zakresie inwestycji znajduje się TUTAJ.

 
Wykonawca nowej nawierzchni pomiędzy Modrakową i mjr. Hubala-Dobrzańskiego zakłada, że zakończy prace we wrześniu. W trakcie remontu ulica ma być przejezdna. Na początek września planowane jest natomiast włączenie do ruchu północnego odcinka ulicy przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego.
 
W ubiegłym roku w tej części miasta wyremontowaliśmy południowy odcinek ul. Szpitalnej w kierunku ul. Glinki. Wcześniej remontowana była ulica Glinki w kierunku BPPT.

Warto wiedzieć:

W tym roku na remonty ulic i poprawę obsługi terenów inwestycyjnych łącznie zarezerwowaliśmy  12 mln złotych. W pierwszej kolejności Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zlecił prace na 5 odcinkach ulic. Oprócz ulicy Szpitalnej remontowane będą:

  • ul. Wojska Polskiego (od ul. Chemicznej do Baczyńskiego)
  • ul. Toruńskiej ( od ul. Spokojnej do ronda Toruńskiego)
  • ul. Pod Skarpą (od  Matki Teresy z Kalkuty do Jasinieckiej)
  • ul. Gajowa (od Fordońskiej do Curie-Skłodowskiej)