logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Szabla Kilińskiego dla prezydenta Bydgoszczy
Podczas Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zgromadzenie Delegatów Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, prezydent Bydgoszcz został wyróżniony najwyższym odznaczeniem branży, Szablą Kilińskiego.


Delegaci branży rzemieślniczej spotkali się w piątek, 19 maja, w siedzibie K-PIRiP przy ul. Piotrowskiego w Bydgoszczy. Prezydent miasta uczestniczył w oficjalnej części, chcąc podziękować Zarządowi regionalnemu Izby, z prezesem Sławomirem Szatkowskiemu  za dotychczasową działalność w kadencji 2013-2017.

Rzemieślnicy odwzajemnili podziękowania, wręczając prezydentowi Szablę Kilińskiego. – To dla mnie duże i niespodziewane wyróżnienie, za które dziękuję. Co jakiś czas odwiedzam Państwa firmy i z pewnością mogę pogratulować wielu sukcesów, jakie macie na swoim koncie. Rzemiosło – przez lata kojarzone było z małymi, kilkuosobowymi, często rodzinnym i biznesami. Dziś większość z Was prowadzi prężne firmy, zatrudniające często po kilkudziesięciu pracowników. Jesteście stabilnym i mocnym elementem gospodarczej strony miasta i regionu, za co serdecznie dziękuję – podkreślił Rafał Bruski.

W oficjalnego części zjazdu wręczone zostały także państwowe wyróżnienia dla zasłużonych członków Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, a także nagrody za udział w konkursie fotograficznym zorganizowanym dla dzieci i młodzieży.

Warto wiedzieć:

Szabla Kilińskiego to ustanowione w 1998 r. najwyższe odznaczenie rzemieślnicze. Jest to replika (w skali 1:1) karabeli polskiej z XVIII w. przyznawana wraz z miniaturką oraz legitymacją. Nadawana jest za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego i propagowanie jego osiągnięć. Odznakę nadaje Kapituła, składająca się z członków Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego.

Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości jest związkiem pracodawców organizacji rzemieślniczych. Swoim zasięgiem działania obejmuje teren byłych województw: bydgoskiego, toruńskiego oraz włocławskiego. Posiada osobowość prawną i działa na podstawie przepisów ustawy o rzemiośle. Izba Rzemieślnicza jest dobrowolnym członkiem Związku Rzemiosła Polskiego.