logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Środa w Bydgoszczy
Środowe propozycje.


W Miejskim Centrum Kultury „Sposób na szpitalną nudę” – takie hasło miał konkurs plastyczny zorganizowany przez Bursę nr 1 i Fundację Dr Clown – Oddział w Bydgoszczy, a prace małych pacjentów szpitali dziecięcych zaprezentowane zostaną na wystawie w foyer MCK (17.00). W kinie Orzeł „To tylko koniec świata” reż. Xavier Dolan (20.00).

W Pałacu Młodzieży Kolokwium Akademickie dyskurs XIII zatytułowany „E-rzeczywistość, czyli świat młodych on-line” (11.00).

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Witolda Bełzy zaprasza miłośników języka niemieckiego na cotygodniowe spotkanie klubu konwersacyjnego „Deutsch mit Spaß” (18.00), a w filii  nr 23 dla dorosłych z oddziałem dla dzieci i młodzieży przy ul. Konopnickiej 28 odbędzie się spotkanie Klubu Seniora pod hasłem „Senior we współczesnym świecie, czyli jak poradzić sobie z nowinkami technologicznymi” (13.00).

Jak w każdą środę, w auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13, wykład popularno-naukowy z cyklu Medyczna Środa. Dr n. farm. Daniel Modnicki z Katedry i Zakładu Farmakognozji wygłosi wykład pt. „Herbatka miętowa czy liść mięty? Leki roślinne i suplementy diety – podobieństwa i różnice” (18.00).

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zachęca wszystkich studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie fotograficznym „Zakamarki starych miast – dziedzictwo kulturowe województwa kujawsko-pomorskiego” – szczegóły na stronie internetowej. Ponadto w Bibliotece Głównej do 15 marca prezentowana będzie wystawa fotografii Piotra Górnego pt. „Ptaki w kadrach zaklęte” (II piętro), a prace Jana Kaji „Chwila przed lustrem” – do 13 kwietnia.

Galeria Miejska bwa zaprasza do zwiedzenia wystaw: do 19 marca Marty Normington „Podróż jako stan umysłu” oraz do 9 kwietnia Vanitas, na którą składają się prace polskich artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki, a ponadto w Galerii Brda (ul. Dworcowa 94), gdzie do 11 maja czynna będzie wystawa Marty Szymielewicz „To samo, co wczoraj” i do odwiedzenia Galerii Kantorek (ul. Gdańska 3) – tam do 1 kwietnia prezentowane są prace Stanisława Stasiulewicza „Bydgoskie Redi-Medi”.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza do Exploseum (ul. Alfreda Nobla), gdzie do 31 marca można zwiedzać drugą edycję popularnej wystawy „Oldtimery – motocykle XX  wieku”. Natomiast w Galerii Sztuki Nowoczesnej (Mennica 8) prezentowana jest wystawa „Czy czas poszukiwań to czas stracony? Janusz Akermann – malarstwo i grafika” – czynna będzie do 26 marca.

Aktualne utrudnienia w ruchu:
- wszystkie utrudnienia TUTAJ.

Bez planowych przerw w dostawie prądu na terenie miasta (podajemy za stroną internetową operatora Enea).

Z powodu prac na sieci wodociągowej zabraknie wody w kranach w godz. 8.00-14.00 przy ul. Smoleńskiej 96 i przyległych, Kieleckiej i w Łęgnowie.

Dzień w przeważającej części słoneczny, najwyższa temperatura 10 stopni Celsjusza.