logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Schronisko zaprasza na spacery z psami
Chcesz pomóc zwierzętom? Zastanawiasz się co możesz dla nich zrobić? Lubisz aktywnie spędzać czas? Ta akcja jest dla Ciebie! Schronisko dla Zwierząt zaprasza na spacery z bezdomniakami.


Pomysł spacerów z bezdomnym psem, to pomysł Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, który spotkał się z niespotykanie wielkim zainteresowaniem.

Spacery ze schroniskowymi psami to okazja do zapoznania się bliżej z tymi, niejednokrotnie pokrzywdzonymi przez los i ludzi, zwierzętami. Dzięki spacerom psy ze schroniska znów zaznają dobrego kontaktu z człowiekiem.

To zwłaszcza dzięki spacerom z naszymi pieskami tyle, nawet bardzo starych, psów znalazło nowych opiekunów – mówi dyrektor Schroniska dla Zwierząt, Izabella Szolginia.

Liczba psów w Schronisku znacznie się zmniejszyła - właśnie dzięki spacerom. Poznajesz psa, rozmawiasz z nim. Za jakiś czas wracasz i mówisz, zabieram cię do domu. Już tu nie wrócisz… To wzruszające momenty w schronisku. A jest ich naprawdę wiele – dodaje.

Na zdjęciu Max. Cały czas czeka na dom. Więcej wspaniałych psów do adopcji można znaleźć w bydgoskim schronisku.

Akcja jest bardzo prosta. Wystarczą dobre chęci i czas. Na spacery z psami można wychodzić w dni powszednie od 10:00 do 17:00. W dni powszednie nie są konieczne zapisy. W weekendy od godziny 14:00 – 18:00 (obowiązują zapisy, których można dokonać wysyłając e-mail na: adopcje@schronisko.org.pl w tytule umieścić: „Spacer sobota lub niedziela”).

Schronisko dla Zwierząt prosi wszystkich ‘spacerowiczów” o nadsyłanie zdjęć ze spacerów.

Dzięki temu możemy zachęcać innych do odwiedzin psów w schronisku. Cieszymy się, że nie jesteśmy sami, bydgoszczanie tłumnie nas odwiedzają. Codziennie ktoś chce zabrać psy na spacer. Czasem samochody nie mieszczą się po prostu na parkingu, wiele prezentów przy okazji trafia do naszych podopiecznych. Bardzo, w ich imieniu, dziękujemy! – tłumaczy Izabella Szolginia.

Na spacer poza teren Schroniska mogą wyprowadzać psy wyłącznie osoby pełnoletnie, w godzinach odwiedzin Schroniska.

Ważne informacje dla osób, które chciałby wziąć udział w akcji:
•Osoba zabierająca schroniskowego psa na spacer zobowiązana jest do podpisania czasowej umowy adopcyjnej.
•Psy na spacery przyprowadza, a po spacerze odprowadza do boksów, wyłącznie pielęgniarz zwierząt lub wytypowany przez Schronisko wolontariusz pełnoletni.
•Na spacery w weekendy i w dni świąteczne obowiązują uprzednie zapisy na dwie tury spacerów; na godzinę 14.00 – 16.00
Na godzinę 16.00 – 18.00
Zapisy przyjmowane są do piątku poprzedzającego weekend lub w dzień poprzedzający święto do godziny 18,00 na adres adopcje@schronisko.org.pl
•Osoba zabierająca psa na spacer ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez psa  pozostającego pod jej opieką.
•Nie dopuszcza się zwalniania z uwięzi  psa w trakcie spaceru oraz przekazywania psa osobom trzecim.
•Powrót psa do Schroniska po spacerze jest wyznaczony godzinami otwarcia jednostki.
•Dokarmianie psa w trakcie spaceru (smakołyki) należy uzgodnić z pielęgniarzem zwierząt.
•Stosowanie zabawek w bliskiej obecności innych psów jest, ze względów bezpieczeństwa zwierząt, zabronione.
•W czasie oczekiwania na przydzielenie psa na spacer należy liczyć się z możliwością dłuższego oczekiwania, podczas  gdy pierwszeństwo ma przyjmowanie nowych psów do schroniska lub wydawanie psów do adopcji.
•Obowiązkowe jest powiadomienie personelu schroniska o nagłych lub nie przewidzianych zdarzeniach z udziałem psa pozostającego pod opieka wyprowadzającego.

Więcej na stronie internetowej schroniska – tutaj, albo na facebooku – tutaj.