logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Przyjdź ze swoim psem na piknik w Myślęcinku
Psy, które mają już dom, a także te, które wciąż czekają na nowego właściciela – to one będą głównymi gośćmi pikniku w Myślęcinku, które organizuje bydgoskie Schronisko dla Zwierząt i OTOZ Animals.


Piknik organizowany jest przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy i OTOZ Animals Oddział Kujawsko-Pomorski dla właścicieli psów, a w szczególności dla psów czekających na adopcję z bydgoskiego schroniska. Zwierzaki wypatrują nowego domu i kochających odpowiedzialnych opiekunów. Podczas pikniku będzie okazja, aby się z nimi zapoznać.

 

Podczas pikniku…
będzie można zapoznać się z psiakami z bydgoskiego schroniska i zobaczyć w jaki sposób są szkolone w programie „Lira”, którego głównym celem jest zwiększenie szansy na adopcję zwierząt ze schroniska przez  budowanie pozytywnego kontaktu pies-człowiek, opartego na współpracy czy profilaktykę problemów z zachowaniem, w szczególności zachowań agresywnych i stresu separacyjnego, w tym socjalizacji z otoczeniem. Na wszystkie pytania dotyczące zachowania zwierząt, odpowie Aleksandra Gabara – psi psycholog.

Przewidziane są także atrakcje dla dzieci. Będzie zabawa, animacje i pokaz wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej Alcatel Lucent. Dodatkowo każdy obecny na pikniku będzie miał możliwość pomiaru ciśnienia krwi oraz szansę, aby nauczyć się udzielania  pierwszej pomocy.

Kiedy i gdzie odbędzie się piknik?
Piknik odbędzie się 13 maja (niedziela) i będzie trwał od godziny 10:00 - 15:00 na polanie Różopole.

Organizatorzy proszą, żeby nie zabierać na piknik psów agresywnych, zagrażających bezpieczeństwu pozostałych uczestników pikniku. Wszyscy uczestnicy muszą zabrać ze sobą aktualny dowód  szczepienia psa przeciw wściekliźnie i torebki do sprzątania psich odchodów.