logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Popłyń Brdą w zawodach – „Woda Bydgoska” już wkrótce!
Woda Bydgoska to zawody pływackie, które przyciągają sportowców z całego kraju. Rywalizacja na Brdzie w ścisłych centrum miasta sprawia, że to impreza sportowa jedyna w swoim rodzaju. Jak co roku spotykamy się 15 sierpnia.


Zawody pływackie w ścisłym Centrum i emocjonujące wyścigi pod prąd wartkiego nurtu - tego nie ma nigdzie indziej w Europie. Bydgoszcz jako jedyne miasto może organizować zawody pływackie na rzece w ścisłym centrum. Wszystko dzięki czystej, bezpiecznej wodzie płynącej przez Bydgoszcz.

„Woda Bydgoska” przyciąga śmiałków z całego kraju. Impreza zyskała już status międzynarodowej. Zawodników zapraszamy na trzy dystanse. Do wyboru będzie 650 m, 1600 m i 2800 m. W tegorocznej imprezie weźmie udział około 500 zawodników. Jak zwykle zawody odbędą się15 sierpnia.

W tym samym dniu odbędzie się także pierwszy w Polsce Fun Swimrun. Zawody będą miały formułę duathlonu, które łączą bieganie z pływaniem. Zawodnicy będą musieli przepłynąć kilka odcinków poprzeplatanych trasą  biegową wzdłuż Brdy, a do tego pokonać przeszkody zarówno na lądzie, jak  i na wodzie, m. in. rozstawiony tor z opon, po których będzie trzeba przebiec ok. 20 metrów.

Zapisy i regulamin już niebawem na www.aktywna.bydgoszcz.pl

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem, możesz zapisać się i wystartować tylko na jednym dystansie. W razie zmiany decyzji o planowanym starcie, prosimy o nierejestrowanie się po raz kolejny, a o kontakt pod adresem wodabydgoska@b4sport.pl.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Woda Bydgoska - 15 sierpnia 2017.