logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Podwórko marzeń na Skrzetusku
Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu podwórko pomiędzy blokami na Skrzetusku zamieni się w miejsce do zabawy i ćwiczeń. Trwa już wybór wykonawcy, który zaprojektuje i zamontuje szereg urządzeń na nowym placu zabaw i siłowni.


Nowe miejsce rekreacji z myślą o mieszkańcach Bielaw i Skrzetuska powstanie między blokami przy ul. M. Curie-Skłodowskiej z numerami 6, 8 i 8a. Zadanie zostało wytypowane do realizacji przez mieszkańców Bielaw i Skrzetuska. W trakcie ostatniej edycji BBO projekt zdobył blisko 300 głosów. W budżecie zarezerwowano na tę inwestycję ponad 162 tysiące złotych.

Obecnie trwa wybór wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje plac zabaw wraz ze siłownią plenerową. Wstępnie na placu zaplanowano ustawienie huśtawek, bujaków, zestawu zabawowego ze zjeżdżalniami, stołów do gry w piłkarzyki oraz warcaby. Teren ma być wyposażony w ławki, ogrodzenie oraz kosze na śmieci. Obok powstanie też plenerowa siłownia. Zgodnie z przygotowaną koncepcją zamontowane zostaną dwa trzystanowiskowe urządzenia.

Zaprojektowanie nowego miejsca rekreacji wraz z przygotowaniem terenu oraz montażem urządzeń zajmie około 3 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą zadania.

Warto wiedzieć:
Trwa 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. To blisko 10 mln zł.  Więcej informacji znajduje się na stronie www.bdgbo.pl