logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Podmiejskim autobusem z Fordonu do Osielska i Bożenkowa
W sobotę (15 września) uruchomiona zostanie nowa linia międzygminna nr 98. Podmiejskim autobusem dojedziemy z Fordonu do Osielska, Maksymilianowa i Bożenkowa. Przypominamy również, że od soboty przejezdna będzie wyremontowana ul. Zamczysko.


Linia nr 98 Umożliwi dojazd z pętli Przylesie w Nowym Fordonie przez osiedle Eskulapa,  Czarnówczyn, Osielsko do Maksymilianowa. Część kursów będzie dojeżdżać do Bożenkowa. W tej ostatniej miejscowości znajduje się również szereg ogrodów działkowych często odwiedzanych przez bydgoszczan.

W związku z trwającymi jeszcze  pracami na ul. Leśnej na terenie gminy Osielsko linia międzygminna nr 98 tymczasowo kursować będzie ulicami Zamczysko, Armii Krajowej i Szosą Gdańską, od ul. Kolonijnej włącza się na docelową trasę. Na trasie tymczasowej obowiązywać będą następujące przystanki: Zamczysko nż (w obu kierunkach), Osielsko/Gmina (w kierunku Bydgoszczy). Linia nr 98 zostanie skierowana na trasę docelową (ul. Leśną i Centralną w Osielsku) niezwłocznie po pojawieniu się takiej możliwości.
Z początkiem września uruchomiono także wydłużono linię nr 94 do Nekli oraz utworzono linią nr 97 obsługująca miejscowości położone we wschodniej części gminy Dobrcz. Autobusy kursują od pętli w Łoskoniu przez Strzelce Dolne, Strzelce Górne, Gądecz, Włóki, Trzęsacz aż do Kozielca.


 
- To przykład dobrowolnej współpracy, która jest korzystna dla rozwoju metropolii – zaznacza  prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Nowe linie podmiejskie to dla mieszkańców partnerskich gmin jeszcze łatwiejszy dojazd do miasta. Z drugiej strony nowe linie ułatwią też podróże bydgoszczanom, którzy chcą dojechać np. do swoich ogrodów działkowych, terenów rekreacyjnych. Każda taka nowa linia to również mniej samochodów na ulicach miasta.

Kierowcom przypominamy również o otwarciu od soboty ul. Zamczysko. Zyskała ona nową nawierzchnię i pobocza. Więcej informacji o zakresie przeprowadzonych prac znajduje się w tekście „W sobotę otwieramy ulicę Zamczysko”