logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Otwarcie nowej fabryki firmy Novumplast
Bydgoszcz jest sercem polskiej doliny narzędziowej, a jedną z prężnie rozwijających się na lokalnym rynku firm jest Novumplast. Firma po sześciu latach działalności uroczyście otworzyła nową fabrykę.


Właściciele, Katarzyna i Piotr Piesik na uroczystość zaprosili kilkaset osób. Wśród nich znalazło się wielu zagranicznych gości. Uroczystość oraz towarzyszący jej koncert miały miejsce w nietypowej scenerii - w nowoczesnej hali produkcyjnej. Firma Novumplast powstała w 2011 roku na terenie Bydgoszczy i zajmuje się produkcją form wtryskowych o wysokiej precyzji wykonania dla przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych. Produkcję opiera na nowoczesnych maszynach japońskich, co wyróżnia przedsiębiorstwo na lokalnym rynku. Taki rozwiązanie skutkuje osiąganiem najwyższej jakości i precyzji wykonania form wtryskowych.W 2013 roku powstała firma InoSystem zajmująca się projektowaniem i kontrolą jakości. Od ponad trzech lat, jako grupa, rozszerza swoją ofertę i zasoby ludzkie. Przedsiębiorstwo jest firmą rodzinną i - jak zaznaczają właściciele - taka idea świetnie się sprawdza.

- Idea firmy rodzinnej świetnie się sprawdza, rozwijamy się, a pracowników przybywa. Ludzie są dla nas bardzo ważni, jesteśmy otwarci też na zdolnych studentów z Bydgoszczy, którzy pod okiem naszych doświadczonych pracowników mogą rozwinąć swoje skrzydła- zaznacza Katarzyna Piesik.

Warto wiedzieć:
nowa fabryka firmy Novumplast mieści się przy ulicy Toruńskiej 143 B w Bydgoszczy.