logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowe osiedle na Bielawach
Na Bielawach przy ulicy Chodkiewicza rozpoczęła się budowa kolejnego nowoczesnego osiedla. Łącznie znajdzie się tam 70 apartamentów.


Nowoczesne osiedle powstanie przy ulicy Chodkiewicza. Składać się będzie z trzech nowoczesnych budynków znajdujących się w bliskim sąsiedztwie przyszłego kampusu Akademii Muzycznej. Pierwszy z trzech budynków będzie posiadał pięć kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz jedną kondygnację podziemną. Inwestor planuję 70 apartamentów w metrażach od 30 do 108 metrów kwadratowych.

W budynku zaprojektowano duże przeszklenia, przestronne balkony i tarasy. Budynki będą utrzymane w biało-szarej kolorystyce z elementami cegły. Generalnym wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo budowlane Tombud, a za projekt deweloperski odpowiada spółka Budlex. W bliskim sąsiedztwie powstaje gmach Melody i III etap osiedla City Park Chodkiewicza 19.
Inwestor wstępnie planuje oddanie inwestycji do użytku w drugim kwartale 2019 roku.

Fot. materiały inwestora

Warto wiedzieć:
W  najbliższych latach zmieni się też wygląd sąsiedniej działki bliżej ul. Kamiennej. Powstaje projekt wzniesienia nowoczesnego kampusu Akademii Muzycznej. Tworzyć mają go między innymi akademik, sala teatralno-operowa oraz symfoniczna  sala koncertowa. Elewacja budynku wykona zostanie ze szkła oraz jasnej eleganckiej cegły. Charakter rozwiązań architektonicznych inspirowany był graficznym zapisem rozchodzenia się fali dźwiękowej. Budynek będzie wyjątkowo energooszczędny. Gwarantować mają to między innymi takie rozwiązania jak panele i kolektory słoneczne, pompy ciepła, system odzyskiwania wody deszczowej oraz system odzysku ciepła z wody szarej (zabrudzonej). Prace projektowe kosztują 6 mln zł. Uczelnia będzie dysponować projektem na początku 2018 roku. Na realizację zadania  trafi około 100 mln złotych. Inwestycja znajduje się na liście priorytetowej tzw. kontraktu terytorialnego. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na 2020/21 rok.