logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowe chodniki na Czyżkówku
Wkrótce zakończy się przebudowa chodników na ulicach Wiejskiej i Karolewskiej. Oba zadania na Czyżkówku trafiły do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.


W ubiegłym roku mieszkańcy Czyżkówka za najważniejsze inwestycje uznali budowy i remonty chodników. Do realizacji trafiły dwa przedsięwzięcia. Na ul. Wiejskiej na odcinku od Łanowej w kierunku ul. Chełmżyńskiej wymieniane są betonowe płyty na nową kostkę. Chodnik ten ułatwia między innymi dojście na przystanki autobusowe oraz do biblioteki. Z kolei przy ul. Karolewskiej powstaje zupełnie nowy ciąg dla pieszych po północnej stronie jezdni. Do tej pory istniała tam jedynie wydeptana ścieżka. Z chodnika korzystać będą przede wszystkim uczniowie pobliskiej szkoły oraz pasażerowie komunikacji miejskiej w drodze na przystanki Nad Torem-Karolewska. Oba zadania kosztują ponad 242 tysiące. Są finansowane w oparciu o BBO.


 
Warto wiedzieć

Dzięki dobrej kondycji finansowej miasta w  nowej  edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na realizację zadań z największą liczbą głosów zagwarantowanych jest blisko 10 mln zł. To kwota dwukrotnie wyższa niż w poprzednich latach. Na osiedle Czyżkówko zarezerwowano blisko  242 tysiące zł.