logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nauka w II LO pod skrzydłami lidera branży informatycznej
Autorski program nauczania opracowany przez doświadczonych pedagogów i metodyków we współpracy ze specjalistami Atos w ramach klasy partnerskiej o profilu matematyczno-informatycznym z rozszerzonymi dwoma językami obcymi. To oferta dla przyszłych uczniów II LO w Bydgoszczy.


Zainteresowani kandydaci i ich rodzice mogą zapoznać się ze szczegółami klasy partnerskiej podczas otwartych spotkań organizowanych w siedzibie II LO w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 13 w dniach: 24 maja, 31 maja, 7 czerwca, 21 czerwca w godz. 17.00-18.00.

W trzyletnim cyklu program przygotowany dla klasy został rozszerzony o dodatkowe godziny lekcyjne matematyki, informatyki i dwóch języków obcych: angielskiego oraz – zależnie od preferencji – niemieckiego lub francuskiego. Dobór przedmiotów rozszerzonych nie jest przypadkowy – zapewni licealistom zdobycie wiedzy i umiejętności najbardziej poszukiwanych na rynku pracy.

Atos, międzynarodowy lider w branży usług informatycznych, od lat zaangażowany jest we współpracę z młodymi ludźmi, którą do tej pory rozwijał na poziomie kooperacji z uczelniami wyższymi, m.in. Uniwersytetem Techniczno-Przyrodniczym i Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Dostrzegając potencjał drzemiący w uczniach bydgoskich szkół średnich, Atos zdecydował się postawić na ich rozwój i angażuje się w ściślejszą współpracę. Bazując na doświadczeniach zdobytych przy prowadzeniu programu Atos Excellence, czyli serii szkoleń informatycznych i językowych dla młodzieży licealnej, Atos zdecydował się pójść o krok dalej i wraz z – II Liceum Ogólnokształcącym uruchomić klasę partnerską.

- Zależy nam na budowaniu świadomości społecznej nie tylko wśród absolwentów klasy partnerskiej, ale też ich rówieśników z innych klas. Naszą ambicją jest propagowanie umiejętności niezbędnych do rozwijania usług IT w regionie. Dobra znajomość języków obcych, nie tylko angielskiego, oraz biegłe poruszanie się w świecie IT pozwoli dalej tworzyć rynek tych usług w Polsce – mówi Jacek Przybylski, Head of Workplace and Service Desk Services w Atos Global Delivery Center Polska.

Jednak nie tylko to może stać się atrakcją dla przyszłych uczniów klasy partnerskiej. Podczas trzech lat nauki będą oni mogli liczyć na ścisłe kontakty z Atos, począwszy od zajęć informatycznych współprowadzonych przez specjalistów firmy, przez dodatkowe warsztaty w szkole i biurach, po wakacyjne praktyki. Duży nacisk zostanie położony na praktyczną naukę, nie tylko informatyki, ale także języków obcych. Pomogą w tym bezpośrednie kontakty z pracownikami Atos, a także podręczniki do nauki języków obcych sponsorowane przez firmę. Naukę w tej klasie docenią przede wszystkim młodzi ludzie z umysłami ścisłymi, z pasją do komputerów, mający jednocześnie zacięcie do nauki języków obcych. Pod tym względem niewątpliwym atutem klasy partnerskiej jest jej utworzenie w II LO.

- Nasza szkoła od lat słynie z wysokiego poziomu nauczania. Możemy pochwalić się długoletnią tradycją w nauczaniu języków obcych na najwyższym poziomie oraz doświadczonymi pedagogami. Spod naszych skrzydeł corocznie wypuszczamy laureatów olimpiad i ogólnopolskich konkursów – mówi Zbigniew Kujawski, dyrektor II LO w Bydgoszczy.

Będzie to jeden z pierwszych w Polsce projektów opartych na współpracy przedsiębiorstwa z liceum ogólnokształcącym.