logo miasta - trzy kolorowe spichrze

ME U21: Zobacz, co kryje EUROtruck
To prawdopodobnie ostatnia szansa zobaczenia wnętrza nietypowej ciężarówki. EUROtruck na bydgoskim Starym Rynku stacjonować będzie tylko w poniedziałek i wtorek, 19 i 20 czerwca.


W poniedziałek, w godz. 15.00-20.00 oraz we wtorek, od godz. 10.00 do 17.00 na płycie Starego Rynku można obejrzeć wnętrze EUROtrucka, czyli ciężarówki specjalnie przygotowanej na młodzieżowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej. We wnętrzu na zwiedzających czekają: refleksomierz, Quick Feet, fotobudka oraz gadżety i bilety na mecz Serbia – Macedonia.

Jedną z najbardziej obleganych atrakcji w ciężarówce jest refleksomierz. Gracz w ciągu 60 sekund musi naciskać kolejno zapalane lampki. Wynik jest tym lepszy, im więcej lampek w ciągu minuty zgasimy.

Warto wiedzieć:

W ramach promocji UEFA EURO od soboty w turniejową koszulkę ubrany jest Przechodzący przez rzekę. Rzeźba balansująca nad Brdą na ponad 100-metrowej linie to jeden z najczęściej fotografowanych obiektów w Bydgoszczy. Z pewnością zostanie uwieczniony przez niejednego kibica, który w tym tygodniu odwiedzi nasze miasto.

Piłkarskie akcenty widoczne są również nocą: na niebiesko (kolor turnieju) podświetlone zostały Trasa Uniwersytecka i most tramwajowo-pieszy w pobliżu ul. Królowej Jadwigi.