logo miasta - trzy kolorowe spichrze

ME U21: Serbowie szlifują formę w Gniewinie
Młodzieżowa reprezentacja Serbii, która podczas fazy grupowej piłkarskiego EURO będzie miała swoją bazę w Bydgoszczy, kończy przedturniejowy pobyt w Gniewinie. Późnym, środowym (14.06) popołudniem Serbowie zameldują się w naszym mieście, a przywiezie ich oficjalny autokar ME.


Serbia, Portugalia i oczywiście Polska to reprezentacje, które zdecydowały się na wcześniejszy pobyt w Polsce. Zgrupowania te mają charakter „prywatny”, ponieważ w czasie ich trwania ekipy nie miały jeszcze do dyspozycji oficjalnych autokarów mistrzostw ani pomocy pracujących na zlecenie UEFA i PZPN opiekunów.

Serbowie, którzy wszystkie swoje trzy spotkania w ramach grupy B rozegrają w Bydgoszczy, przedturniejowy obóz odbywają w Gniewinie (gmina w powiecie wejherowskim) w czterogwiazdkowym hotelu Mistral Sport. To właśnie tam, podczas mistrzostw Europy w 2012 roku, swoją bazę mieli Hiszpanie, późniejsi mistrzowie Europy. Czyżby historia miała się powtórzyć?

Młodzieżowa reprezentacja Serbii nie ma ośrodka na wyłączność (jak to było w przypadku Hiszpanów). Piłkarze zajęli jednak całe jedno skrzydło obiektu. Do swojej dyspozycji mają boisko, gabinety masażu i odnowy biologicznej oraz wydzieloną część restauracji, aby mogli spotykać się na posiłkach niezależnie od pozostałych gości hotelowych. Ekipa liczy w sumie 37 osób – 21 piłkarzy i 16 członków sztabu szkoleniowo-medycznego. W sztabie jest m.in. dietetyczka, która konsultowała z pracownikami hotelu menu dla zawodników oraz czuwa nad przygotowaniem wszystkich posiłków. Wśród zawodników serbskiej „jedenastki”, których znać mogą polscy kibice, jest były bramkarz Lechii Gdańsk, Vanja Milinkovic-Savic, który przeszedł do włoskiego Torino FC.

Do Bydgoszczy reprezentacja z Bałkanów przyjedzie w środę, 14 czerwca, późnym popołudniem. W czwartek (15.06) o godz. 10.00 odbędą pierwszy oficjalny trening na boisku bocznym kompleksu Zawiszy (ul. Gdańska 163).

Wszystkie grupowe mecze Serbia rozegra w Bydgoszczy – 17 czerwca (godz. 18.00) z Portugalią, 20 czerwca (18.00) z Macedonią, natomiast 23 czerwca (20.45) z Hiszpanią.

Warto wiedzieć:

Każda z 12 drużyn rywalizujących w mistrzostwach będzie w najbliższych tygodniach podróżować po Polsce jednym z oficjalnych autokarów. Pojazdy mają 59 miejsc siedzących, każdy oznaczony jest nazwą i flagą danego kraju. Pojazd mierzy 12,14 m długości, 2,55 m szerokości i 3,62 m wysokości.

Foto:
1 Flotę autokarów oficjalnie zaprezentowano w poniedziałek, 12 czerwca (mat. nadesłany)
2 Hotel Mistral Sport już na zewnątrz podkreśla, że gosci reprezentację Serbii (mat. nadesłany przez Hotel Mistral)