logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Mamy rekord Guinessa!
Bydgoszczanie pobili rekord Guinessa w grze na Największym Bębnie Świata. Podczas zeszłorocznego festiwalu Drums Fusion rytm wybijało jednocześnie 296 osób. Tym samym pokonaliśmy bębniarzy z Przystanku Woodstock, gdzie do wspólnego bębnienia udało się zebrać 263 ochotników.


Niemal rok czekaliśmy na dokładne obliczenia komisji Guinessa , która do tego celu wykorzystała nagrania z kilku kamer krążących wokół bębna oraz kamer stacjonarnych - 25 czerwca 2016 podczas Festiwalu Drums Fusion udało nam się! Jesteśmy w Księdze Guinessa!

Bydgoszczanie pobili rekord Guinessa w liczbie osób grających jednocześnie na bębnie. Gigantyczny instrument posiadał membranę o 10-metrowej średnicy, a jego waga przekraczała 3 tony. Łącznie uderzało w niego 296 osób. Gracze uderzali w instrument w rytm piosenki grupy Queen „We will rock you” nadawanym przez Ryszarda Bazarnika. Wśród bębniących o rekord walczył także prezydent miasta Rafał Bruski.

Konkurencja nie była łatwa, bo w 2013 r. padł pierwszy rekord Guinness'a w ilości bębniących na mega-bębnie. Na festiwalu Przystanek Woodstock, 263 osoby zagrały na nim jednocześnie.