logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Mama wraca do pracy!
Zapraszamy wszystkie aktywne kobiety, które mają pomysł na swój biznes, ale nie mają odwagi na pierwszy krok, kobiety które już działają, realizując swoje pasje i pomysły, a także wszystkie młode mamy, które chcą rozpocząć swoją aktywność zawodową po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem na spotkanie w ramach projektu „Maj Mam”.


29 maja (wtorek) odbędzie się coroczne wydarzenie dedykowane kobietom, które ma na celu aktywizacje po urodzeniu dziecka, po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Podczas spotkania uczestniczki uzyskają od specjalistów wskazówki dotyczące zakładania i prowadzenia własnej firmy. Dowiedzą się również, z jakich form wsparcia mogą korzystać, jak pozyskać fundusze na prowadzenie działalności oraz skąd brać pomysły na biznes.

Spotkanie odbędzie się dnia 29 maja 2018 r. w godz. 10:00 – 13:00, w sali konferencyjnej Przystań Bydgoszcz, ul. Tamka 2

Program:
•    10.00 – Powitanie
•    10.10 – Jak sobie radzą mamy, które założyły własny biznes, panel zaproszonych gości
•    11.00 – Przedsiębiorcze kobiety wspierają przedsiębiorcze kobiety – Stowarzyszenie Gineka
•    11.20 – Karmiąca Biznes Mama – Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy
•    11.40 – Przerwa kawowa, poczęstunek, networking
•    12.00 – „Zagraj w biznes” – znajdź w sobie żyłkę przedsiębiorcy podczas gry biznesowej, czyli rozwijanie postaw przedsiębiorczych oraz kompetencji społecznych – Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego i Wojewódzki Urząd Pracy
•    13.00 Zakończenie

W trakcie spotkania zapewniona zostanie profesjonalna opieka animatorów, dlatego jeżeli nie masz z kim zostawić swojego dziecka, możesz zabrać je ze sobą. Miejsce do raczkowania będzie dostępne w zasięgu wzroku rodzica.  

Na spotkanie zaprasza prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z partnerami wydarzenia: Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego, Stowarzyszeniem „Gineka”, Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy oraz strefą przyjazną karmieniu piersią „Małyssak”.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, ale trzeba zarejestrować się na stronie www.barr.pl/maj-mam-2018/ .W przypadku pytań dotyczących wydarzenia można kontaktować się z Zespołem ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Kontakt: tel. (52) 58 59 273, mail.: agnieszka.cwiklinska@um.bydgoszcz.pl

Warto nadmienić, że Urząd Miasta w Bydgoszczy jest miejscem, w którym dzieci są zawsze są mile widziane. Dostępne są miejsca przyjazne rodzicom i małym dzieciom: przewijaki w łazienkach czy kąciki rodzica z dzieckiem. W ostatnim czasie doposażonych zostało 5 kącików w Wydziale Świadczeń Rodzinnych.

Warto wiedzieć:
•    Miasto od 2013 roku aktywnie wspiera wszystkie młode mamy, które chcą wrócić do swojej aktywności zawodowej po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem. Organizowane są spotkania z cyklu "Biznesmamy", „Maj Mam” czy  Forum Dużej Rodziny.
•    W celu poprawy opieki zdrowotnej nad matką, noworodkiem i małym dzieckiem realizowany jest od lat program polityki zdrowotnej „Wcześniak w domu” w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. dr. E. Warmińskiego w Bydgoszczy, którym objęci są rodzice i ich dzieci urodzone przed 36. tygodniem ciąży oraz urodzone o czasie, ale z niską wagą urodzeniową oraz dzieci wymagające szczegółowego nadzoru ze względu na m.in. warunki rodzinne lub zdrowotne rodziców.
•    W Bydgoszczy uruchomiony został także „Program Profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”. Miasto Bydgoszcz sfinansowało szczepienia dzieci w grupie wiekowej między  24 – 36 miesiącem życia z wykorzystaniem szczepionki skoniungowanej 13 walentnej – Prevenar13.