logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kulturalny weekend w bwa




Galeria miejska bwa zaprasza miłośników sztuki. Najmłodszych – na warsztaty online, trochę starszych – do odwiedzania nowej wystawy Oli Niepsuj – „Tyle ile trzeba”. To także ostatnie dni, by obejrzeć prace Kornelii Dzikowskiej i Marka Noniewicza.


To już ostatnie dni na to, by móc obejrzeć prace Kornelii Dzikowskiej i Marka Noniewicza. A jest co oglądać. Zapraszamy do BWA na wystawy: „Świat poza czasem” i „Notatki z upływającego czasu”.

„Notatki z upływającego czasu” to doświadczenie prozaicznej codzienności, która dotyczy każdego z nas. Osią wystawy jest cykl rysunków pełnych metafor i niedopowiedzeń, które zachęcają do wyjścia poza schematy.
Kornelia Dzikowska – artystka sztuk wizualnych, doktorantka w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dwukrotna stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka głównej nagrody na wystawie Najlepsze Dyplomy ASP 2018. Jest również absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Tworzy głównie instalacje przestrzenne i multimedialne, projektuje również przestrzeń wizualną w spektaklach teatralnych. Jej prace pokazywane były na wystawach m.in. w Warszawie, Gdańsku czy Zurichu.

„Świat poza czasem” to zestawienie najświeższych zdjęć Marka Noniewicza z tymi sprzed 18 lat. To samo miejsce, ale już inne pokolenie. Wraz z Pawłem Kulą próbował odtworzyć akcję sprzed lat, zachowując w niemal niezmienionej formie instrumentarium, posługując się praktycznie wyłącznie fotografią analogową.
Marek Noniewicz – artysta wizualny posługujący się głównie fotografią, kurator, autor tekstów o fotografii. W projektach z zakresu edukacji kulturowej wykorzystuje potencjał fotografii jako środka ekspresji w budowaniu poczucia własnej tożsamości uczestników. Sięgając do technik historycznych i alternatywnych zastosowań materiałów światłoczułych stara się rozwijać i kształtować możliwości wykorzystania alfabetu wizualnego w tworzeniu narracji.

Zapraszamy również na najnowszą wystawę: „Ola Niepsuj. Tyle ile trzeba”. Jest to przekrojowa prezentacja plakatów z ostatniej dekady, zaprojektowanych do filmów, koncertów, wystaw i festiwali, które przybliżą zróżnicowane techniki projektowania. Opracowania są różnorodne i wieloznaczne, anegdotyczne i oddziałujące na wyobraźnię odbiorców.

Ola Niepsuj to ilustratorka i graficzka. Projektuje plakaty, identyfikacje wizualne oraz infografiki. Często pracuje z tekstem, jej ilustracje można znaleźć na opakowaniach, ubraniach i w aplikacjach. Łączy tradycyjne techniki z rysunkiem cyfrowym. Najczęściej tworzy komunikacje dla firm lub instytucji związanych ze strefą kultury. Pracuje przy projektach związanych z festiwalami czy dystrybucją filmów. W jej portfolio nie brakuje także okładek płyt muzycznych.
Prace Oli Niepsuj zdobyły srebrny medal Society of Illustrators NYC w 2017 roku, trzykrotnie wyróżniono je w prestiżowym roczniku American Illustration i dwukrotnie nagrodzono złotem w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Jej twórczość zdobyła uznanie na ponad 140 wystawach w Polsce i 31 innych krajach m.in w Japonii, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Korei Południowej, Portugalii, Belgii, Boliwii, Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i na Kubie.

BWA zaprasza również najmłodszych miłośników sztuki, dla których przygotowała kolejny odcinek warsztatów online: „Dziecko na warsztat”. Czy spodziewalibyście się, że atelier fotograficzne może mieścić się w ogrodzie, a do odbitek można użyć np. soku z buraka? Odkryjcie tajniki fotografii z artystą fotografem, Markiem Noniewiczem, który prezentuje alternatywne metody działań fotograficznych. Link do warsztatów online TUTAJ.