logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Fotografowie z całej Polski zrobią zdjęcia Bydgoszczy
30 fanów fotografii mobilnej z całej Polski będzie uwieczniać na zdjęciach nasze miasto. W ramach Nozbe Mobile Photo Trip w ciągu jednego dnia powstanie kilkaset zdjęć Bydgoszczy, które później zaprezentowane zostaną na wystawie.


Nozbe Mobile Photo Trip to projekt, który zrzesza fotografów wykonujących zdjęcia wyłącznie aparatem w telefonie komórkowym. Na liście II edycji imprezy znalazła się Bydgoszcz – w sobotę 18 marca do naszego miasta przyjedzie 30 fanów fotografii mobilnej z całej Polski. I ruszą w trasę. Oprócz typowych atrakcji turystycznych, tj. Starówki czy Wyspy Młyńskiej, fotograficy skupią się na życiu codziennym naszego miasta. Zaglądać będą w nieoczywiste miejsca, małe zaułki, ciekawe podwórka. Wszystko po to, aby pokazać inną niż na pocztówkach, prawdziwą twarz Bydgoszczy. Po roku wrócą do miasta z wystawą najciekawszych fotografii. Wszystkie zdjęcia zostaną także zaprezentowane na Instagramie.

Podczas akcji rolę przewodnika i oprowadzającego po mieście pełni lokalny pasjonat fotografii – w Bydgoszczy będzie nim Błażej Jeliński.

Uczestnicy Nozbe Mobile Photo Trip zarejestrowali już codzienność m. in. we Wrocławiu, Katowicach, Warszawie, Toruniu, Płocku, Gdańsku czy Gliwicach.