logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszczanin ze złotym medalem mistrzostw świata

Polscy żużlowcy wywalczyli tytuł Drużynowych Mistrzów Świata Juniorów. W składzie naszej drużyny był wychowanek bydgoskiej Polonii Wiktor Przyjemski.

"Biało-Czerwoni" byli faworytem rozgrywanych w Rydze zawodów. Drużyna w składzie - Wiktor Przyjemski, Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski nie zawiodła. Nasi żużlowcy dominowali od początku. Wychowanek Polonii zawody rozpoczął jako rezerwowy, ale bardzo szybko zastąpił Bartłomieja Kowalskiego i spisywał się bardzo dobrze. W czterech startach wywalczył  14 +3 pkt. W sumie nasza drużyna na swoim koncie zapisała 39+7 pkt i po raz kolejny sięgnęła po złoto. Srebrne medale wywalczyli Duńczycy, a brązowe reprezentacja Łotwy. Poza podium uplasowały się drużyny Australii, Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii.