logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoszcz przyjazna cyklistom
Bydgoszcz znalazła się w gronie laureatów tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Otrzymała tytuł „Gminy przyjaznej rowerzystom”.


Konkurs odbywający się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej został zorganizowany po raz siódmy. Do udziału zgłosiło się kilkadziesiąt polskich samorządów, które o tytuły "Gmin przyjaznych rowerzystom" ubiegały się w kilku kategoriach. Bydgoszcz otrzymała certyfikat w gronie gmin do 500 tys. mieszkańców.

Konkurs miał na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub wspierają organizowanie rowerowych imprez, wydają rowerowe mapy i przewodniki. Oceniana była m.in. infrastruktura rowerowa, szlaki, współpraca z organizacjami pozarządowymi i szkołami, utrzymanie dróg i montaż stojaków, których w najbliższym czasie pojawi się w mieście 500. Więcej o nowych stojakach rowerowych TUTAJ.

Laureaci zostali uhonorowani certyfikatami, które zostały wręczone na Międzynarodowych Targach Rowerowych Kielce Bike – EXPO. Jest to wydarzenie, które odwiedza cała rowerowa Polska. Blisko 250 wystawców z całego świata prezentuje swoją ofertę, a na stoiskach największych i najbardziej rozpoznawalnych marek zobaczyć można flagowe produkty, ale także premiery sprzętu.

 

Sieć dróg rowerowych w Bydgoszczy liczy obecnie około 85 kilometrów. Wszystkie nowe projekty powstały w drodze konsultacji ze środowiskami rowerowymi.