logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bulwary na Miedzyniu i Prądach
Mieszkańcy zdecydowali – na Miedzyniu i Prądach, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zagospodarowane zostaną bulwary nad Kanałem Bydgoskim.


Na Miedzyniu i Prądach mieszkańcy oddali łącznie 1312 głosów. Zdecydowali, że chcą, aby w najbliższym roku na ich osiedlu zagospodarowane zostały bulwary wzdłuż ul. Spacerowej nad Kanałem Bydgoskim.

Projekt zakłada m.in. uporządkowanie zieleni wzdłuż ul. Spacerowej oraz dokonanie nowych nasadzeń drzew i krzewów. Ponadto przewiduje się ustawienie ławeczek i stolików, co umożliwi stworzenie w tym miejscu nie tylko przestrzeni do relaksu, ale także miejsca do uprawiania najróżniejszych sportów, takich jak rower czy rolki. Szacowany koszt tego zadania to ponad 337 tysięcy złotych.
W ciągu najbliższych kilku miesięcy zostanie opracowana niezbędna dokumentacja, która określi szczegółowy zakres przedsięwzięcia.

W ostatnich latach ze środków publicznych realizowane były inwestycje nad Brdą o wartości ponad 100 mln zł. Zrewitalizowano bulwary w Śródmieściu, wyremontowano śluzy i jaz Farny, restylizację przeszły staromiejskie mosty, a Wyspa Młyńska wzbogaciła się o część sportowo-rekracyjna z mariną oraz pomostami.

Warto wiedzieć:
•    W 2015 roku w ramach BBO powstał nowoczesny plac zabaw w rejonie ul. Maciaszka i Krokusowej. Ustawiono na nim szereg urządzeń dedykowanych najmłodszym mieszkańcom. W tym roku powstał kolejny obiekt pomiędzy ulicami Widok i Pijarów. W rejonie przychodni zagospodarowano teren o powierzchni około 400 metrów kwadratowych, na którym zamontowano huśtawki, deskę balansującą, podniebną deskorolkę, piaskownicę czy stół do tenisa.