logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bezpłatna komunikacja dla zasłużonych dawców przeszczepu - radni przyjęli uchwałę w tej sprawie
Prezydent Bydgoszczy zaproponował Radzie Miasta wprowadzenie nowych ulg w przejazdach komunikacją publiczną. Chodzi o docenienie bezinteresownej pomocy zasłużonych dawców szpiku oraz innych regenerujących się komórek. W podobny sposób są już traktowani honorowi dawcy krwi. Rada Miasta pozytywnie ustosunkowała się do postulatów prezydenta i przyjęła uchwałę


Zgodnie z uchwałą, wkrótce z darmowych przejazdów będą mogli korzystać zasłużeni dawcy przeszczepu czyli osoby, które oddały szpik lub inne regenerujące się komórki i tkanki więcej niż jeden raz oraz dawcy narządu.

- W ten sposób chcemy uhonorować osoby, które w sposób bezinteresowny, podobnie jak honorowi dawcy krwi przyczyniają się do ratowania życia innych chorych osób. To zaledwie drobny gest w porównaniu z tym, czego dokonują te osoby. Zasługują one na szczególny szacunek – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Na Juwenalia autobusem lub tramwajem za darmo

Jednocześnie, wzorem poprzednich lat planowane jest wprowadzenie dla studentów bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w trakcie Bydgoskich Juwenaliów, które organizowane są wspólnie przez samorządy studenckie wszystkich aktywnych bydgoskich uczelni. Studenci będą mogli bezpłatnie podróżować od 17 maja od godziny 16.00 do 20 maja do godziny 2.00. Szereg studenckich inicjatyw w tych dniach doskonale promuje miasto, które jest licznie odwiedzane przez młodych ludzi całej Polski. Z ulgi będą mogły korzystać osoby posiadające ważną legitymację studencką, międzynarodową legitymację ISIC lub kartę Euro 26.

2 czerwca świętujemy 130 lat bydgoskiej komunikacji

Na wniosek Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy planowane jest zwolnienie z opłat wszystkich pasażerów w sobotę 2 czerwca. Tego dnia Bydgoszcz będzie oficjalnie świętować 130-lecie komunikacji publicznej. W 1888 roku na ulicami miasta zaczęły kursować pierwsze tramwaje.
- Obecnie dzięki wielu inwestycjom zapisujemy  kolejne strony historii bydgoskich tramwajów i autobusów. Trwa największa wymiana taboru, rozbudowujemy pętle na Kapuściskach,  przed nami budowa torowisk na Kujawskiej i mostu tramwajowego na Brdzie, a także buspasów. Liczę, że okazjonalne darmowe podróże zachęcą kolejnych bydgoszczan do skorzystania z komunikacji miejskiej. Coraz częściej do centrum wygodniej i szybciej możemy dotrzeć tramwajem lub autobusem  – dodaje Rafał Bruski.

2 czerwca Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego wspólnie z  ZDMiKP oraz Miejskimi Zakładami Komunikacyjnymi Spółka z oo.  przygotowuje szereg ciekawych wydarzeń, m.in.  przejazdy zabytkowym taborem, konkursy.