logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Basen Tatrzańskie. Poznaliśmy oferty wykonawców. Raport nr 2
Poznaliśmy oferty wykonawców zainteresowanych budową dużego basenu na osiedlu Tatrzańskim. Wzniesienie kolejnego bogato wyposażonego basenu pochłonie ponad 30 mln zł. O kolejności budowy bydgoskich pływalni zdecydowali mieszkańcy.


Basen przy ul.  Kromera będzie dużym 3-kondygnacyjny obiektem o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Przetarg na to zadanie ogłoszony został latem ubiegłego roku. Ostatecznie oferty przedstawiły trzy podmioty. Firma Strabag wyceniła wartość prac budowlanych na blisko 33 mln zł, Ebud na blisko 35 mln, a konsorcjum stworzone przez Alstal na ponad 42 mln zł. Wszystkie firmy zadeklarowały 7-letnią gwarancję, ale ich oferty różnią się doświadczeniem osoby, która ma pełnić funkcję kierownika budowy. Teraz wszystkie propozycje zostaną podane ocenie i weryfikacji.

Wstępnie zakładamy, że prace budowlane zakończą się w II połowie przyszłego roku. Będzie to jeden z największych basenów w Bydgoszczy. O kolejność budowy basenów w Bydgoszczy zadecydowali w głosowaniu bydgoszczanie. Na obiekt na Tatrzańskim zagłosowało ponad 15 tysięcy bydgoszczan. Warto dodać, że Zespół  Szkół nr 28 to jedna z największych bydgoskich placówek oświatowych. Uczęszcza do niej blisko tysiąc uczniów.Nowe baseny w Bydgoszczy:

  • Bartodzieje -  zmodernizowany w 2014 roku
  • Błonie – oddany do użytku w 2015 roku
  • Nowa, olimpijska Astoria – w budowie
  • Kapuściska – w budowie
  • Pałac Młodzieży – w trakcie modernizacji
  • Miedzyń – ogłoszenie przetargu w tym roku
  • Leśne – inwestycja przygotowywana do realizacji