logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Aleje z kasztanowców i klonów
Trwają przygotowania do kolejnej tury nasadzeń na terenie miasta. Najwięcej nowych drzew pojawi się na Błoniu i os. Leśnym. Charakter zielonej alei zyska m.in. ulica Podchorążych.


Nasadzenia są planowane w kilku punktach miasta. Wzdłuż ul. Pochorążych na osiedlu Leśnym zaplanowano posadzenie między innymi 21 klonów. Dzięki temu ulica nabierze charakteru zielonej alei. Z kolei wzdłuż północnej jezdni ul. Szubińskiej  pomiędzy ulicami E. Połtyna i 16 Pułku Ułanów Wlkp. zasadzonych zostanie 63 drzew tego gatunku. 16 kasztanowców i 17 kolejnych klonów ozdobi natomiast sąsiednią ulicę E. Połtyna.

Na Wyspie Młyńskiej zaplanowano też posadzenie egzotycznej dawidii chińskiej. Drzewo pojawia się jest coraz częściej w eleganckich ogrodach za sprawą efektownych kwiatów. Dawidia w wielu językach nazywana jest drzewem chusteczkowym, gdyż w okresie kwitnienia wygląda, jakby rozwieszono na niej białe chusteczki.

Kosodrzewiny, tawuły i krzewuszki będą sadzone w pasie ulicy Nad Torem. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy nasadzeń.

Warto podkreślić, że wszystkie nowe rośliny będą objęte co najmniej 3-letnią pielęgnacją. Przy wyborze wykonawcy niemal tak samo ważna jak cena jest obecnie również długość gwarancji. Wstępnie zakończenie tego pakietu nasadzeń planowane jest w czerwcu.