logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Mural Tomasza Golloba i wielkie emocje na Polonii – bydgoszczanie wspierają wielkiego sportowca
Mural Tomasza Golloba, najlepszego w historii polskiego żużlowca powstanie przy ulicy Nakielskiej. W Internecie trwa zbiórka pieniędzy na wykonanie malowidła. Dodatkowo, czołowi żużlowcy wystartują 7 października w turnieju „Asy dla Tomasza Golloba”. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację byłego mistrza świata.

Mural Tomasza Golloba to pomysł Marcina Stawluka, nauczyciela, przedsiębiorcy, sportowca i kierownika żużlowej drużyny, a jednocześnie wielkiego fana Tomasza Golloba. Malowidło ma być symbolem i wyrazem wsparcia oraz solidarności z jednym z najwybitniejszych sportowców Bydgoszczy i Polski. Mural umiejscowiony zostanie w dzielnicy, w której przez wiele mieszkał były mistrz świata – na Miedzyniu przy ul. Nakielskiej.

Projekt zawiera w sobie liczne symbole, które najwierniejsi kibice z pewnością odnajdą. Mural jest utrzymany w niebieskim kolorze – w barwie, w której najczęściej startował Gollob. Jest też złoty owal toru – przypomina o mistrzostwie Golloba, który triumfował w Grand Prix w 2010 roku i wielokrotnie prowadził polską reprezentację do zwycięstwa w drużynowych mistrzostwach świata. Wejście w łuk symbolizuje początek najważniejszego biegu w Tomka życiu. Są też ukryte neurony, które symbolizują walkę o pełną sprawność.

W internecie trwa zbiórka pieniędzy na powstanie muralu (potrzeba nieco ponad 13 tys. zł) Prowadzona jest poprzez stronę https://polakpotrafi.pl/projekt/mural-tomasza-golloba?utm_source=search

Dodatkowo, 7 października czołowi żużlowcy świata wystąpią w turnieju „Asy dla Tomasza Golloba”. To ma być wielkie wydarzenie sportowe w Bydgoszczy. – Zaproszenie dostało w sumie 24 żużlowców. Spośród nich chcielibyśmy wybrać stawkę, która rywalizować będzie na torze Polonii. Właśnie dopinamy szczegóły – mówi Jerzy Kanclerz, menedżer bydgoskiego klubu. – Warto dodać, że nie doszłoby do tego, bez wsparcia bydgoskiego ratusza i rady miasta.

Oficjalna lista startowa turnieju „Asy dla Tomasza Golloba” znana ma być 15 lipca. Wiadomo jednak, że pojawią się na niej gwiazdy światowego żużla. Sam wybór terminu nie jest przypadkowy. Dzień wcześniej - 6 października – w Toruniu odbędzie się turniej cyklu Grand Prix. Część z jego uczestników dzień później wystartuje w Bydgoszczy.
- Liczymy nie tylko na zawodników, ale też na kibiców z zagranicy – kontynuuje Jerzy Kanclerz, który jest autorem książki poświęconej Tomaszowi Gollobowi. Będzie można ją kupić podczas zawodów. Całkowity dochód z imprezy przekazany zostanie na rehabilitację byłego mistrza świata na żużlu Tomasza Golloba.

Najlepszy w historii polski żużlowiec Tomasz Gollob w kwietniu ubiegłego roku uległ wypadkowi podczas treningu na motocrossie. W jego wyniku bydgoszczanin miał uszkodzony kręgosłup i rdzeń kręgowy, co skutkuje niedowładem kończyn dolnych. Obecnie przechodzi rehabilitację.

Fot. Zdjęcie ze strony polakpotrafi.pl