logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Krystyna Janda z monodramem w Teatrze Polskim
Monodram inspirowany książką Danuty Wałęsy będzie można zobaczyć na deskach bydgoskiego teatru już 8 kwietnia.


Książka "Marzenia i tajemnice”, wydana jesienią 2011 roku, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i stała się nie tylko wydarzeniem medialnym, lecz także gorącym tematem społecznym. Sprzedano ponad 350 tysięcy egzemplarzy.

Danuta Wałęsa nie tylko przerwała milczenie, ale oddała głos wszystkim kobietom. W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi – jak zawsze naturalna i silna – zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

W roli Danuty Wałęsy zobaczymy Krystynę Jandę, która o swojej pracy nad tekstem i spektaklem mówi tak: Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno z największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.

Kiedy: 8 kwietnia (niedziela) godzina 18:00
Gdzie: Teatr Polski w Bydgoszczy

Bilety dostępne są TUTAJ