logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowy budynek w przystani wioślarskiej gotowy!
Zakończył się I etap inwestycji związanej z budową przystani wioślarskiej przy RTW Bydgostia. Sportowcy mogą już trenować w nowoczesnym obiekcie, co pozwoliło na rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji. Dzisiaj, 15 stycznia prezydent Rafał Bruski wziął udział w spacerze po nowej inwestycji.


- Klub RTW Bydgostia to wyjątkowe miejsce, w którym sportowcy osiągają najwyższe sportowe laury. Poprzednie warunki do trenowania, były nieodpowiednie. Dzięki tej inwestycji, sportowcy i trenerzy mogą w nowoczesnych warunkach działać, by osiągać jeszcze więcej. W tym miejscu ludzie kształtują swój sportowy charakter, ale także życiowy. Jestem pewien, że ta inwestycja tworzy nowe perspektywy na przyszłość, a młodzież z przyjemnością będzie przychodzić na treningi – mówił Prezydent Rafał Bruski podczas briefingu prasowego.


W ramach inwestycji przy ul. Żupy powstał już nowoczesny budynek przystani i łącznik komunikacyjny między nowym, a dotychczasowym obiektem. Projekt zakłada też budowę m.in. placu manewrowego i dróg wewnętrznych. Przystań zyskuje hangar na łodzie, salę ćwiczeń sportowych, siłownię, pokoje fizjoterapii, biurowe, noclegowe, zaplecze sanitarne, salę szkoleniową, pomieszczenia techniczne. Teren wokół zostanie zagospodarowany – powstanie parking i dosadzone zostaną rośliny. Przebudowywane są nabrzeża, w które wkomponowany będzie awanport dla motorówek i wyposażone w pomosty pływające. Roboty realizuje firma EBUD-Przemysłówka.


Wykonawca firma EBUD  rozpoczął pracę na początku lipca 2018 roku. Nowy budynek przekazano do używania w listopadzie 2019. Wraz z budynkiem w ramach I etapu wykonano i przekazano do używania nowe umocnienie nabrzeża i pomosty pływające oraz awanport dla motorówek.


Przekazanie nowego budynku do używania pozwoliło na przeniesienie zawodników i umożliwiło rozpoczęcie II etapu inwestycji, czyli modernizacji istniejących budynków użytkowanych przez RTW Bydgostia.
 
W nowym budynku znajduje się hangar, który pomieści 50 łodzi, salę ćwiczeń sportowych, siłownie, 4 pokoje fizjoterapii, pokoje biurowe, pokoje noclegowe, saunę oraz salę szkoleniową. W sali ćwiczeń sportowych odbywają się już treningi wioślarzy na ergometrach. Budynek będzie powiązany funkcjonalnie – łącznikiem – z istniejącym budynkiem użytkowanym przez RTW BYDGOSTIA. Warto również wspomnieć, że cały budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


W drugim etapie zmodernizowane zostaną istniejące budynki użytkowane przez RTW Bydgostia, zakończy się również zagospodarowanie terenu, w tym zostanie wybudowany parking na 27 miejsc postojowych. Zakończenie inwestycji planowane jest w II kwartale 2020.


Wartość całej inwestycji wyniesie prawie 29 mln zł. Na to zadanie pozyskaliśmy dofinansowanie zewnętrzne w kwocie 2,5 mln zł.