logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Tłumy bydgoszczan na Dniu NATO
Pokazy sprzętu i ekspozycje wyposażenia wojskowego, wyścig smoczych łodzi, atrakcje dla dzieci i mnóstwo innych wydarzeń - to wszystko w ramach Dnia NATO, które odbył się w Bydgoszczy 14 października. Impreza na Wyspie Młyńskiej przyciągnęła tłumy bydgoszczan


W sobotę 14 października na Wyspie Młyńskiej królowały czołgi, pojazdy pancerne i inne rodzaje wyposażenia żołnierskiego. Wszystko to w ramach Dnia NATO  - uświetnił go także przejazd przez miasto Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej (battle group), przybywającej do Polski w ramach Wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO („Enhanced Forward Presence”).

W ramach Dnia NATO odbyły się również pokazy sprzętu i ekspozycje wyposażenia wojskowego przygotowane m. in. przez reprezentantów wojsk amerykańskich pochodzących z 2. Pułku Kawalerii (2nd Cavalry Regiment). Żołnierze amerykańscy pokazali m.in. różne wersje pojazdów opancerzonych typu Striker.

Można było podziwiać występy sceniczne orkiestr oraz prezentacje przygotowane przez lokalne instytucje kultury, jednostki oświatowe i służby mundurowe, w tym pokazy musztry paradnej.

W czasie pikniku, dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich animacji: m. in. malowania twarzy, parku linowego i innych.

Poza atrakcjami przygotowanymi na Wyspie Młyńskiej, w Dniu NATO w Bydgoszczy odbył się bieg na orientację „NATO Race”, mający na celu zapoznanie uczestników
z funkcjonowaniem Paktu Północnoatlantyckiego oraz obecnością wojsk Sojuszu w Polsce.