logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bisz i B.O.K. nad Balatonem
W sobotę, 24 sierpnia nad Balatonem kolejny koncert. Tym razem wystąpią Bisz i B.O.K oraz W Mieście Wychowani. Początek o godzinie 17.00. Wstęp jest wolny!


W zeszłym roku mieszkańcy osiedla Bartodzieje wybrali w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim organizację plenerowych koncertów nad Balatonem. Organizacja plenerowych koncertów została wpisana do budżetu Miasta. Na Bartodziejach dodatkowa kwota ponad 125 tysięcy złotych pozwoliła zorganizować pierwsze plenerowe koncerty nad Balatonem. Ta forma spędzania wolnego czasu staje się coraz popularniejsza - pokazuje to m.in. duża frekwencja na koncertach w ramach cyklu „Rzeka muzyki” organizowanych w amfiteatrze przy Operze Nova.

W ramach cyklu koncertów nad Balatonem odbyły się już dwie imprezy: „Ahoj przygodo – szantowe przygody nad wodą” oraz występ Anny Hnatowicz oraz zespołu BANAU.
Relacje z wydarzeń można znaleźć TUTAJ i TUTAJ. Kolejny - już ostatni koncert plenerowy nad Balatonem zaplanowaliśmy na 7 września. Na scenie zaprezentują się Queens of violins i Trzej tenorzy.

Bisz
Raper, poeta, kulturoznawca oraz autor słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca złotej płyty za album „Wilk chodnikowy”, artysta roku 2012 magazynu Aktivist. Płyta „Labirynt Babel”, która została nagrana razem z macierzystym zespołem B.O.K zadebiutowała na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLIS oraz doczekała się wielu bardzo pozytywnych recenzji. Jego ostatnia płyta "Wilczy Humor" nagrana z Liderem zespołu Pustki, Radkiem Łukasiewiczem została nominowana do tegorocznej nagrody muzycznej Fryderyki.

B.O.K
To ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego. Dziś B.O.K to jedyna grupa na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie.
Koncerty B.O.K to muzyczna uczta w wykonaniu liczącego siedem osób live bandu, który ma za sobą świetne przyjęcie na ważnych festiwalach takich jak Off Festiwal, Coke Live Festiwal, Hip-Hop Kemp, Slot Art Festiwal czy Męskie Granie, a także setkach koncertów w całym kraju i zagranicą. Wizytówką B.O.K jest sprawne poruszanie się po całym gatunkowym spektrum - od muzyki bitowej do ciężkich gitarowych brzmień, od klasycznych skrzypcowych motywów do jazzowych improwizacji.

WMW - W Mieście Wychowani
Bydgoski zespół hip-hopowy założony w 2012 roku przez Vinsa i Festera reprezentujący klasyczny styl rymowania na bitach. W 2013 roku wydali wspólnie płytę "Back to the old school ", która została zamieszona na kanale poznańskiej wytwórni RPS Enterteyment. W 2016 roku do ekipy dołączył bydgoski producent Werni, co poskutkowało nową kooperacją Vins/ Werni i wydaniem krążka " Naturalnie". Wszystkie teksty napisał i nagrał Vins, natomiast za produkcję odpowiada Werni. W 2019 ekipa wydała płytę pt. "Negatyw", na której gościnnie pojawili się m.in. : Peja, Rafi, Dj Soina, czy Oer. W skład ekipy koncertowej wchodzą: Vins, Werni, Jendrzej, Fester.

Link do wydarzenia na Facebooku znajduje się TUTAJ.

Warto wiedzieć:
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września br. czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej, która prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.