logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Współczesne biblioteki – architektura i funkcja
Zapraszamy do Galerii Miejskiej bwa na kolejny wykład z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki. Tym razem spotkanie poprowadzi Agnieszka Wysocka. Wstęp wolny.


Jeszcze nie tak dawno temu biblioteki miejskie miały jedno zadanie – gromadzić i udostępniać mieszkańcom książki. W ostatnich latach funkcja jak i architektura bibliotek bardzo się zmieniła. Powstają obiekty wielofunkcyjne, które będą stanowić również miejsce spotkań z kulturą. Dlatego budynki muszą być tak zaprojektowane, aby tworzyły przestrzeń, w której po prostu chce się przebywać. To duże wyzwanie dla architektów. Szczególnie teraz, gdy coraz więcej książek i czasopism możemy odnaleźć w internecie.

Podczas spotkania uczestnicy przyjrzą się wybranym najnowszym realizacjom budynków dla bibliotek w Polsce i na świecie. Wykład poprowadzi Agnieszka Wysocka – historyk sztuki i wykładowca UKW, która bada historię architektury XIX i XX wieku.

Wykład pn. „Współczesne biblioteki – architektura i funkcja” odbędzie się 14 października o godz. 18:00 w ramach cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki. Wstęp wolny.