logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Szepty i cienie w bydgoskiej operze
Balet Opery Nova pracuje nad przygotowaniem najnowszej premiery. Na 27 marca zaplanowano prezentację sztuki „Szepty i cienie”, której autorem jest jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy i choreografów tańca współczesnego.


„Szepty i cienie” to tryptyk baletowy, którego autorem jest Jacek Przybyłowicz. Artysta dotąd stworzył dla Baletu Opery Nova choreografię do legendy dramatycznej „Potępienie Fausta”. Obecnie pracuje z tancerzami nad swym wieczorem autorskim, który wypełnią trzy jednoaktówki taneczne.
 
Legendarne już „Barocco” do utworu Jana Sebastiana Bacha, stworzone pierwotnie dla zespołu w Lyonie, było wystawiane na kilku europejskich scenach. Jego najnowsza wersja będzie dopasowana do emploi artystycznego bydgoskich tancerzy. Pozostałe części składające się na program wieczoru baletowego: „3 for 13” do muzyki Pawła Mykietyna oraz tytułowe „Szepty i cienie” z wykorzystaniem kompozycji  Pawła Szymańskiego będą miały prapremiery w Operze Nova.
 
Premiera sztuki „Szepty i cienie” planowana jest na 27 marca, ale jej forma będzie zależeć od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej zapowiedzi pierwszej części tego wieczoru, zatytułowanej „Barocco” – TUTAJ.

Sprzedaż biletów na spektakle premierowe rozpocznie się 1 marca.