logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ruszają zapisy do projektu teatralnego
Teatr Kameralny w ramach programu „Lato w teatrze” organizuje projekt dla dzieci „Las w nas”. Ruszają zapisy na spotkanie rekrutacyjne.


Projekt będzie realizowany w Bydgoszczy w dniach 17-30 sierpnia. Weźmie w nim udział 24  dzieci w wieku 9-12 lat. Będzie to rodzaj teatralnych półkolonii, podczas których młodzi pasjonaci sztuki będą bacznie przyglądać się światu zwierząt. W czasie warsztatów artystycznych powstanie spektakl, w którym dzieci zabiorą głos na temat relacji człowieka z naturą. Kluczową rolę w projekcie spełnią improwizacje teatralne, twórcze zabawy ze skojarzeniami i frazeologizmami związanymi ze światem zwierząt oraz zadania uczące empatii i uważności.

Dzieci będą pracować w trzech grupach: aktorskiej, aktorsko-muzycznej oraz aktorsko-plastycznej. Pierwsza z nich skupi się na kreowaniu scenariusza i scen pokazu finałowego, druga – stworzy do niego oprawę dźwiękową; zajęcia skupione będą na ćwiczeniach emisyjnych, umuzykalniających oraz zabawach uczących wyrażania siebie za pomocą dźwięku. Grupa aktorsko-plastyczna z kolei będzie eksperymentować z różnymi technikami kreowania oprawy plastycznej spektaklu, tworząc elementy dekoracji i kostiumu. Ponadto w programie każdej z grup znajdą się zadania aktorskie oraz gry i zabawy teatralne.

Wybrać można tylko jedna grupę. Uczestnicy będą w niej pracować po 6 godzin dziennie przez 2 tygodnie. Efektem warsztatów będzie pokaz finałowy w formie spektaklu teatralnego, który zostanie zaprezentowany w internecie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Warunkiem zakwalifikowania do udziału w projekcie jest obecność na warsztatach rekrutacyjnych, które zostaną przeprowadzone on-line 9 lipca o godz. 16:30. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty rekrutacyjne mają na celu przybliżenie specyfiki zajęć. Obowiązują na nie zapisy poprzez maila: promocja@teatrkameralny.com. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Teatru Kameralnego, link TUTAJ.