logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Opowieść o dziadkach - konkurs
„O Babci – Bajeczce i Dziadku – Legendzie”, czyli opowieści niesamowite Najmłodszych Bydgoszczan o nieco Starszych Bohaterach. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie z okazji Dnia Babci i Dziadka.


W oczach dziecka Babcia i Dziadek mogą być prawdziwymi bohaterami, którzy potrafią poradzić sobie z najbardziej nieprzewidywalnymi sytuacjami. Często są dla swoich wnuków postaciami o bajkowych wręcz przymiotach. Opowieści o ich przygodach nierzadko stają się rodzinnymi legendami, anegdotami, które pamięta się po latach ze wszystkimi szczegółami. Dziadkowie są po prostu najlepsi – gdy trzeba przytulą, pocieszą, nakarmią, wysłuchają, ale dają namówić się też na szalone zabawy – nie bacząc na wiek potrafią wcielić się w indiańskiego wodza, wróżkę czy kogokolwiek innego.

Na takie historie o Waszych Dziadkach czeka Miejskie Centrum Kultury – i ogłasza konkurs na najciekawsze opowieści, w których Babcia i Dziadek okazują się superbohaterami, autorytetami, mistrzami zaradności i mądrości.

Do konkursu zapraszamy najmłodszych, czyli dzieci przedszkolne i uczniów klas I-III. Historie można przesyłać w formie nagrań, filmików, podyktowanych i spisanych narracji dzieci. Ilustracje, dziecięce rysunki, dodatki – też oczywiście będą mile widziane. Prace należy wysyłać na adres: izabela.grochowska@mck-bydgoszcz.pl do poniedziałku, 18 stycznia. Najlepsze opowieści zostaną nagrodzone.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie - TUTAJ.