logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Koncerty na żywo i online
Filharmonia Pomorska i Miejskie Centrum Kultury w najbliższy weekend zapraszają na koncerty – na żywo i w formule online.


Danza Poetica – koncert online Dorot Dzięcioł
Miejskie Centrum Kultury zaprasza na piątkowy koncert online Doroty Dzięcioł, będący jednocześnie premierą jej płyty „Danza Poetica”. Jej najnowsza płyta to mariaż tego, co było z tym, co jest obecnie. Autorskie piosenki artystki, zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej, poddane zostały obróbce aranżacyjnej i doprawione szczyptą inspiracji czerpanej z brzmień muzyki flamenco.

Koncert online odbędzie się 19 lutego (piątek) o godz. 19:00 na facebooku Miejskiego Centrum Kultury, link TUTAJ. Singla z najnowszej płyty Doroty Dzięcioł możecie posłuchać TUTAJ. Projekt dofinansowano ze środków Miasta Bydgoszczy.

Organy w roli głównej – koncert Adama Tańskiego
W piątek o godz. 19:00 możemy również posłuchać muzyki na żywo. Filharmonia Pomorska zaprasza na koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis i Adama Tańskiego (organy). Usłyszymy m.in. jego contradanse folkowe, czyli artystyczną reinterpretację kurpiowskich tańców ludowych, najbardziej rozpoznawalne dzieło Saint-Saënsa - Danse macabre (Taniec śmierci) w transkrypcji na organy i utwory Jana Sebastiana Bacha w formie improwizowanego dialogu między organami i orkiestrą smyczkową. To będą organy w roli głównej.

Więcej informacji o muzyku znajdziecie TUTAJ. Bilety kupicie są TUTAJ.

Estrada młodych artystów – koncert online
W sobotę o godz. 19:00 Filharmonia Pomorska zaprasza do sieci, gdzie będzie można posłuchać młodych laureatów konkursów muzycznych. Zagrają oni z Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis pod batutą Marcina Tarnawskiego. Premiera na kanale YouTube Filharmonii, link TUTAJ.

Więcej informacji o młodych artystach przeczytacie TUTAJ.


Z amatorskiej estrady – koncert na żywo
I jeszcze jeden koncert proponowany przez Filharmonię Pomorską w najbliższą niedzielę. Tym razem koncert tradycyjny, na żywo – „Z amatorskiej estrady”. Będzie to 25-lecie Orkiestry Muzyków Bydgoskich, zagra zespół Emband pod batutą Ewy Makuli. Start o godz. 17:00.