logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Djembe na salonach
Dobra wiadomość dla spragnionych dźwięków zachodnioafrykańskich bębnów. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy wznawia bezpłatne warsztaty bębniarskie dla początkujących. Najbliższe spotkanie – 1 sierpnia.


Wakacyjne spotkania z bębnami i rytmem afrykańskim odbędą się trzykrotnie, w lipcu i sierpniu, na otwartej przestrzeni malowniczego parku pałacowego w Ostromecku, z zachowaniem wszystkich rygorów bezpieczeństwa obowiązujących w okresie zagrożenia epidemiologicznego.

Warsztaty poprowadzi Piotr Schutta. Poziom zaawansowania granych rytmów i stopień skomplikowania zabaw rytmicznych dostosowany będzie do możliwości początkujących bębniarzy, a także tych uczestników, którzy dotkną bębna po raz pierwszy w życiu.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 10 roku życia. Organizatorzy zapewniają bębny djembe i dundun, ale należy zgłosić chęć udziału w warsztatach, wysyłając maila na adres: szucik10@gmail.com. Osoby mające własne instrumenty nie muszą się zapisywać.

Najbliższe spotkanie w Ostromecku odbędzie się 1 sierpnia o godz. 12:00.