logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

9. Fonomo Music & Film Festival
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna, dziewiąta edycja Fonomo Music & Film Festival jednak się odbędzie. Będzie to inny festiwal niż te z lat poprzednich i to nie tylko ze względu na oczywiste różnice w programie. Niezmienna pozostaje natomiast idea festiwalu – nadal trzymamy się wzajemnych relacji muzyki i filmu, dźwięku i obrazu. Start 14 października.


Aby połączyć oba bardzo istotne aktualnie czynniki, czyli nowe realia oraz ideę programową, organizatorzy postanowili zbudować tegoroczny line-up muzyczny głównie w oparciu o artystów lokalnych, którzy na zamówienie festiwalu przygotowali koncerty audiowizualne. Mimo że zaproszeni muzycy są Wam w dużej mierze znani, będziecie mogli ich usłyszeć i zobaczyć w sytuacjach nowych i wyjątkowych. Możliwe, że część z tych koncertów będzie miała tylko jednorazowe wykonanie, właśnie podczas Fonomo. Stanowi to o wyjątkowości tegorocznej edycji.
 
Poza muzyką, jak co roku, proponowane są interesujące filmy, wystawy, warsztaty (również dla dzieci) oraz Targi Małych Wydawców. Organizatorzy chcą też, aby Fonomo – podobnie jak w latach ubiegłych – było okazją do ciekawych i inspirujących spotkań.
 
Dla tych, którzy nie będą mogli z jakiegokolwiek powodu uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych, przygotowane zostaną transmisje online. Na fanpage’u MCK-u będzie można obejrzeć większość zaplanowanych filmów oraz koncertów.
 
Tegoroczna edycja festiwalu Fonomo rusza 14 października. Tego dnia w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy prac Filipa Zawady pn. „Ziemniaki”. Obejrzymy też dwa filmy: „Biała zadyma” reż. Rubika Shah oraz „Wywołując fale: Sztuka dźwięku w filmie” reż. Midge Costin.
 
Cały program festiwalu znajdziecie TUTAJ.